Daniel jalopeurojen luolassa

Anonyymi-ap

Jännittävä ja opettavainen kertomus Raamatussa.

25

111

    Vastaukset 25

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      Usko pelasti Danielin.

      • Anonyymi00025
        UUSI

        Onko Daniel Victorian prinssipuoliso?


    • Anonyymi00003

      Järjestetäänkö Jyväskylässä tietokilpailuja Raamatusta ?

    • Anonyymi00004

      Ankkalinnan Roope Ankka ja Hanhivaaran Kroisos Pennonen kiistelevät kovin siitä, kumpi on rikkaampi. Viime aikoina vaaka on kallistunut Roopen puolelle.
      Molemmat ovat kotikaupunkiensa Kokoomuksen johtavia vaikuttajia. Roopella on kuitenkin rasitteena surkea yksinhuoltajapersu Aku Ankka, jota elämä ei ole kohdellut kultahansikkain ja Bandidosryhmä Karhukopla.
      Pennosen henkilökohtainen elämä vaikuttaa seesteisemmältä, mutta oamaisuus, kuten mainittu, hieman pienemmältä kuin Roopella.
      (lähde: Roopen hovimestari Juuso, (ei sukua entiselle ministerillemme)

      • Anonyymi00005

        Lue aku ankkaa


    • Anonyymi00006

      Merkille pantava henkilö Ankkalinnassa on myös Hannu Hanhi, jonka uskomattoman hyvä onni on legenda. Tämä paikallisen Kokoomuksen raikulipoika ei kuitenkaan tahdo saada pitävää otetta Minnistä, joka häilyy tämän ja Persu-Akun välillä. Aku ei kuitenkaan liene kovin vahvoilla, koska kuuden kersan, (omat ja Minnin), olisi varmasti liian kova urakka, ainakin ilman Roopen apua.

    • Anonyymi00007

      Ankkalinnassakin kaiken pahan alku on tuo musta noita, Milla Magia. Se on tullut Afganistanin vuorilta ja yrittää tuhota Roopen ja komisario Sisun rakentaman rauhallisen yhteiskunnan. Punaista myrkkyjuomaa keittävä noita on vaarallinen, mutta Akulla ja sen ystävillä on keinonsa tuhota se.

      • Anonyymi00008

        Lue aku ankkaa


    • Anonyymi00009

      Jotenkin aavistelen että tuohon Millaan olisi olemassa vastike jossakin politiikan pyörteissä. En tiedä olenko oikeassa.

      • Anonyymi00012

        Väkisinkin kallistuu demarien suuntaan!


    • Anonyymi00010

      Uusi Testamentti on tärkeämpi kuin Vanha Testamentti.

      • Anonyymi00011

        Ja pitää lukea aku ankkaa


      • Anonyymi00026
        UUSI

        uusia kujeita siihen keksitty


    • Anonyymi00013

      Musta raamattu on hauskaa lukemista.

      • Anonyymi00014

        Oletko noita, kun tykkäät mustastaraamatusta?


    • Anonyymi00015

      Niin mustakin.

    • Anonyymi00016

      Tässä on kokonaan unohtunut Mummo-Ankka, tuo Ankkalinnan kepulaisten johtohahmo. Muistaakseni Roopen sisko, mutta aatemaailmaltaan erilainen.
      Mummon renki, Hansu-Hanhi taas on aivan täyskepulainen, muistuttaa hölmöydellään lähinnä Kaikkosta, jos tällainen vertaus sallitaan.

      • Anonyymi00017

        Ankkalinna sijaitsee protestanttisessa pohjoisvaltiossa USA:ssa. Joka on tietenkin syvää kristillistä aluetta.


      • Anonyymi00018
        Anonyymi00017 kirjoitti:

        Ankkalinna sijaitsee protestanttisessa pohjoisvaltiossa USA:ssa. Joka on tietenkin syvää kristillistä aluetta.

        Ankkalinna on joka puolella, sillä ei ole kiintopistettä.


    • Anonyymi00019

      tuon raamatunpaikan opetus on, että Herraan voi luottaa ja vahva usko pelastaa

      • Anonyymi00020

        Olet siis sitä mieltä, että Ankkalinna on raamatunpaikka!


    • Anonyymi00021

      Milla Magiahan asui Kyöpelinvuorella. Vissiin sama paikka missä Mooseskin punkkasi?

    • Anonyymi00022

      Raamatun viisaudet pitävät tänäkin päivänä.

      • Anonyymi00027
        UUSI

        vai niin, niinkö Trumppikin ottaa mallia


    • Anonyymi00023

      Oliskohan Mooses tosiaan onanoinut sillä vuorella? Olisihan se voinut sorvata sitä Millaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      141
      977
    2. Palstamiittinkiä taas ajattelen

      Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka
      Sinkut
      176
      697
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      26
      489
    4. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      36
      477
    5. Kyllä siinä oli jotain enemmän

      vaikka moni asia meni pieleen ja mutkille. Oli sähköä välillämme ja siis sinäkin olit kiinnostunut. Mutta kun ne esteet,
      Ikävä
      11
      452
    6. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      28
      422
    7. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      19
      416
    8. Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät
      Maailman menoa
      323
      416
    9. Voi, voi herttinen nainen

      Kun olet ollut niin..... Tyly ja kylmä. Eikö
      Ikävä
      15
      413
    10. Komulan mylly

      Tuli vastaan tietoa, että Komulan myllyä korjataan. Hyvä niin. Mutta kuka tuon myllyn nykyisin omistaa, kuka huolehtii s
      Hyrynsalmi
      13
      402
    Aihe