Hoitoon ei pääse heti, vaan odotusaika voi venyä 12 tuntiin. Siinä ajassa verensokeri laskee jo niin alas että lääkärille tulee nälkähoureissa kerrottua ihan mitä sattuu ja sitten apteekki antaa ihan täysin väärän lääkityksen. Voisiko sinne varata vaikka johonkin sivupöydälle lounaalta jäänyttä ruokaa?
Terveysaseman aulaan pitäisi saada ruokinta-automaatti
Anonyymi-ap
596
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olisin huolissani, mikäli verensokeri laskee niin alas, että alat hourimaan. Kannattaa varmasti tutkituttaa diabetes. Toisena kehoituksena kehoitan laittamaan vakuutusasiat kuntoon, niin pääsee yksityiselle ilman jonotteluja 🤗 Tsemppiä!
Linnun ruokinta-automaatteja sinne pitäisi laittaa kun lääkärit leuhottaa missä milloinkin kuin työpaikallaan.
Kyllä monella 80 vuotiaalla ei ole varaa rampata yksityisellä lääkärissä, Ovat asunneet maalla viljellen ja karjaa pitäneet.Silloin ei ollut eläkemaksuja! Nykyään jotka on hengissä , on pienen kansaneläkkeen varassa. Joutuneet muuttamaan tänne keskustaan,missä nyletään kaikilla maksuilla ne vähäset roposet.Syrjäkylillä ei saa myytyä vanhaa röttelöä.Miettikää vähän mitä suollatte tänne.
Onhan tuo 12 h jo terveemmällekin kova temppu odotella.Jos siitä sitten lähtee käymään jossain kahveilla niin yleensähän se kutsu tulee just silloin eikä ole paikalla.
Päivystys toimii hyvin!