Keskiviikon pörssisähkö kalleimmillaan yli 28 senttiä, torstaina Olkiluoto 3 pimenee viikoiksi

Sitten onkin talvi ja pakkaset. 🥶🥶🥶

Tulevan lämmityskauden hinnoissa on nousupainetta, mikä näkyy muun muassa määräaikaisten sähkösopimusten kallistumisena.
4100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ok.

Äänestä

Orpo myi tänään kaiken halvan sähkön Googlelle. Huomioi kyllä meidät köyhätkin ja määräsi liput puolitankoon sen kunniaksi.

Äänestä
  • Mistäs se Orpo sitä oli saanut?

    Äänestä

On niin mukavaa ,kun ale hintaan määräaikaista sähköä.. Ihan tulee onnen kyyneleet..silmään. 6.75 senttiä kwh + siirto 5 senttiä.
Siellä kohta sähköautot jää pihaan ja polkupyöriä kaivellaan esiin.
Taidan ottaa pari napsua rommia illan kunniaksi.!

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sitten onkin talvi ja pakkaset. 🥶🥶🥶

Tulevan lämmityskauden hinnoissa on nousupainetta, mikä näkyy muun muassa määräaikaisten sähkösopimusten kallistumisena.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu