Grillikota

Morjens porukat.Onpahan rakennettu näköjään ,kaunislehtoon.Ei olla opittu .Kuka valvoo siisteyden ym.Toivottavasti ei käy kuin venekin makkaran paisto paikan käytössä tulleita ,kivoja " tekoja.Ei kaikki kävijät,ken osaa ajatella ,sotke paikkoja.Miten kävi Heiniärven kodalle.
221088
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Viiään pois

Äänestä
  • Kuntoportaiden yläpäähän niin siinäpähän lyllertävät. Ja joka ei jaksa portaita nousta on saanut jo kylliksi makkaraa

    Äänestä

Ainakin viimeksi Venekin kota ja sen seutu oli niin sotkuinen paikka, että eipä tehnyt mieli ruveta siellä makkaraa käristämään.

Äänestä

Aivan, kommunismi ei toimi, se on nähty jo. Kun kaikki käyttää mutta kukaan ei huolehdi. Pystyyn tulee märkänemään kuten muutkin kunnan hommat jotka on katolla siunattu.

2Äänestä

Jokainen osaa paistaa makkarasa kotona, siihen ei kotaa tarvihe

1Äänestä

Kakaroille suoraan selkään kun sieltä tavataan

Äänestä
  • Ootko se sama viirupää joka jahtaa lapsia autolla ja huudat niille kun ne ajelee pyörillä?

    2Äänestä

Heinijärven kota kuuluu Metsähallitukselle.

1Äänestä
  • No ei kuulu kun kunnalle.

    Äänestä

Mikä on viirupää

Äänestä
  • Jep.viiru tai viira. Se on vanha sanonta.Kun tekee jotaki holtitonta,tai typerää.Sanotaan sitäkin viirasi.Ja kyseisiä on H.salmella käveleviä ja Autoilevia.ym.viiraillaan.

    Äänestä

Kun kehotetaan että jokainen hoitaa, on ihan varma, että silloin ei hoida kukaan.
Kohta on Komulankin uusittu infra lyöty paskaksi...

Äänestä

Kunnan pitäs säännolisesti käydä siivoamassa.

Äänestä

Kehotus, että ''kunnan'' pitäisi tehdä sitä sun tätä, on yhtä heikkotehoinen kehotus kuin ''jokainen hoitaa''

Äänestä

No jos siellä kylämme matalaohtainen, mutta persejalkainen kantajengi koko ajan paskaa ja sotkee, eihän sitäkään aluetta pidä kunnossa vanha erkkikään!
Vittuako tuota mitään viihtyvyystekijöitä tekemäänkään, kun niistä ei tavan kansalle jää muuta kun maksamisen ilo.

2Äänestä
  • Ompahan vähän aikaa se ihmeellinen matkailupöhinä sen aikaa kunnes joku paskoo paikan ja särkee kaiken särkyvän sekä polttaa kaiken palavan.

    Äänestä

Kepulaisten penikat hajottaa paikat jo kolmatta sukupolvea. Ollaan olevinaan muita parempia ettei tarvitse välittää.

1Äänestä
  • Sattaa siellä olla muutama persukin joukossa. Jos ei muuten, niin paljaana...

    Äänestä

  • Ei meijän pojat

    Äänestä

Eiköhä se ole niin että viimeisin käyttäjä huolehtii siitä että kota jää siistiin kuntoon ja jos huomaa siellä ilkivaltaa tehdyn niin soittaa kunnantekniselle osastolle. Ja kertoo mitä siellä on tapahtunut.

Äänestä

Sama kun soittasi suljetulle osastolle..

Äänestä

-Hätäkeskus, kuka soittaa
-Ensio Tapani Karhu
-Ahaa, mutta mikä on nimenne

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Morjens porukat.Onpahan rakennettu näköjään ,kaunislehtoon.Ei olla opittu .Kuka valvoo siisteyden ym.Toivottavasti ei käy kuin venekin makkaran paisto paikan käytössä tulleita ,kivoja " tekoja.Ei kaikki kävijät,ken osaa ajatella ,sotke paikkoja.Miten kävi Heiniärven kodalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu