mitähelvettiä semmosilla näppäimillä tekee jossa saatana sanat tarttuvat toisiinsa koko ajan kunon perkellen shiftti jäykkä kuin rautatanko!! justiin yritin kirjoittaa emailia kun huomasi että kaikki sanat olivat juuttuneet toisiinsa. painukoon saatana helvettiin fujitsusiemens jonka paskakoneista muutenkin ei oo ollu ku haittaa!!!perkele!
näppäimet
Weexeli
7305
0Äänestä
Vastaukset 7
Vanhimmat
ÖÖ.. Eikös se oo se SPEISSI, joka niitä sanoja erottelee?..
Nääh.. nevermind.. ;D
..sitä paskempi se on minun mielestäni.
Nämä tukevat keytronicit ovat lähes ok, vanhat IBM:t olivat parhaita mitä minä olen käyttänyt.
Tämän siitä sain kun opettelin konekirjoituksen Adlerilla. Ei ole nykynäppis vanhan kirjoituskoneen veroinen:)
Oliko tuo 'Adler' semmonen kunnon valurauta-kirjoitin? :D
Mulla on joskus ollut joku semmonen. Nimee en muista..
Ja se ei meinaan liiku sitten ihan hevillä! ;)
Mä sain täältä työpaikalta ikiwanhan IBM näppiksen. siinä on n. 4m kaapeli ja painaa kun synti ;) Mutta että sillä on TODELLA hyvä kirjoittaa, ja vaikka painaisi pohjaan 10 näppäintä samaan aikaan, niin kaikki painallukset rekisteröityvät, Suosittelen!
mullakin on kotikoneessa vielä ensimmäisen oikean (commodore/spectrum vehkeitä ei lasketa) tietokoneeni näppis. IBM XT vuodelta 1981. on nimittäin erittäin hyvä kirjoittaa, vaikka pelkkä näppäimistön tuottama ääni (nakuti nakuti) ylittää 80 dB. mutta kirjoitustuntuma ihan ykkönen
En minä nyt sentään ihan NIIN antiikkisella opetellut, mutta raskaalla kuitenkin. Mikään sähkökirjoituskone ei tosiaan ollut kyseessä. Siinäpä olikin varsinkin pikkusormi kipeänä kun sillä opetteli kymmensormijärjestelmää:)
Broidi muuten aikoinaan kunnosti sellaisen walurautaisen koneen, eikä sekään millään muotoa kovin raskas ollut kirjoittaa. Paitsi tietenkin näihin tunnottomiin nykynäppiksiin verrattuna.
on LOGITECH NÄPPÄIMISTÖ JA ON TODELLA HYVÄ.