Olen N 26. Oon luullut olevani melko hetero, ei ole siis naisista kokemusta, kännipäiten kavereiden kanssa pussailu lukuunottamatta. Työn puolesta tapaan aika usein samankaltaista naista kuin minä ja jostain syystä mua on ekasta kerrasta lähtien joku kiinnostanu siinä mut en oikein oo tajunnu mikä. (Tiedän että hän elää miehen kanssa).kuukaus sitten huomasin että myös hänen katse viipy normaalia pidempään sekä kaunis hymy päälle. ja sitä on jatkunut joka kerta kun tapaan hänet. Pikku hiljaa oon aina enemmän puhunu jotain jonninjoutavia, että saisin jotain kontaktia. Yks ilta sit näin hänet baarissa ja vietettiin ilta porukalla. sit aamuyöstä käveltiin samaa matkaa ja puhuttiin kaikenlaista, tosin oltiin molemmat aikas paljon humalassa. Rohkenin sit sanoo että haluaisin suudella häntä. En oikein saanut minkäälaista vastausta. kyseli vaan et onko mulla paljonkin kokemusta asiasta. Hän sanoi vain et jokaisen pitää olla se mikä on, mut ei puhunut itsestään mitään. Nyt oon nähny hänet kerran sen jälkeen ja sain silloinkin kauniin hymyn, mutten tiedä nauroiko mulle vai jotain muuta. Nyt en kuitenkaan saa häntä mielestä pois, enkä oikein tiedä mitä pitäs tehdä. Olla niinku ei oliskaan vai? Tuntuu ihan pikkutytöltä kertoo tämmöstä mutta en oo kokenut moneen vuoteen tämmöstä tunnetta. Kiitos että jaksoitte lukea =)
Kun tietäis
avuton
41299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
noin se just luultavimmin menee...
tässä maailmassa ja yhteikunnassa pitäis olla vielä 50-luvun jundero! Mun mielestä ihmisen pitää ja haluta tehdä just niin kun se haluaa, jos ei sillä muita hirveesti satuta! Hyvä mittari on oma omatunto. t. Lumihiutale
pitäisi omasta mielestäsi asialle tehdä?
Sanoit että hän seurustelee ja ei ollut suutelemassa sinua vaikka olittekin humalassa, se kai kertonee ettei hän ole haluamassa mitään sen enempää.
Se että ajattelee, fantasioi asioista ei tarkoita että niille pitää aina tehdä jotain. Joskus on ihan tervettä että on hiukan kiinnostusta johonkin mutta tekoihin sen ei tarvitse johtaa.
Ja kerran vilä, humala ei ole ihana tekosyy millekkään. Jos haluaa sotkea asioitaan niin sitten humala on loistava tila tehdä asioita.
Ehkä oot ihan oikeessa ettei tää nainen ole kiinnostunut kun ei kerta tehnyt mitään, tiedän vain että sillä on tosi vaikeeta aikaa nyt ja ehkei halua sekottaa asioita enempää (toiveajatteluako?) Voi olla tietty viisainta ja antaa asian olla ja nauttia vaan siitä että ees tuntee itse jotain, ettei oo ihan kivee. Ehkä jonain päivänä tapaan vielä jonkun joka vie jalat alta samanlailla =) Mahtuuhan meitä tähän maailman aikas monta, vaikka luulinkin aluks olevani yksin näiden ajatusteni kanssa, mut niin kai kaikki me joskus tunnetaan joissain asioissa. Kiitos vastauksestanne ja näistä jutuista, oon saanut niistä rohkeutta olla oma itseni, eikä miettiä mitä muut ajattelee. Eihän ne muut mun elämääni elä vaan minä itse!!
Mul on töissä tosi suloinen nainen. Aivan fantastinen tyyppi. Olen tietysti tosi lämässä tähän naiseen, kattelen liian pitkään ja tekis mieli rutistaa, on se niin suloinen. Hänkin on kattonu muo ja hymyilly. Meillä on molemmilla äijät, joten en tosissani ajattele mitään seksijuttuja, mun mies ei hyväksyis sitä, mutta ihanan ystävän haluan hänestä. Ei varmaankaan ystävyyssuhteen rakentamista haittaa tällanen ihastuminen.