Mulla on 6-8 vuotias tyttökoira. Se on sekarotuinen ja se painaa n. 15 kg. Kysyisin että onko myöhäistä teettää koirallani pennut? Itse luulen että tässä iässä riskit voivat olla suuremmat. Koiran terveyttä en meinaan halua vaarantaa. Sanokaa vaan suoraan mielipiteenne iästä, mutta älkää alkako valittaa ettei kannata sekarotuisella pentuja teettää. Kaikille pennuille kyllä koti löytyisi eikä niitä TODELLAKAAN jätettäisi heitteille.
myöhäistä(kö)???
minä ja koiruli
6659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...sanottuna:on liian myöhäistä.6-8 vuotta?,etkö tiedä koiran ikää...Sitä suuremmalla syyllä,älä haaveile pennuista.
Ei nyt eilen ihan äkkiä tullut mieleen kuinka monta vuotta se koira on. Se täyttää syksyllä 8.
kysyä eläinlääkäriltä kastraatiosta. Jos se olisi hyväksi koiran terveydelle, eikä tulisi kohtutulehdusta... EI PENTUJA LIIAN VANHALLE, unohtui sanoa ensin.
kyseessä on narttu joten yleensä puhutaan sterilisaatiosta. Nartulta kun on hankala poistaa kiveksia.... =)
Itselläni ei ole ollut narttuja;) Siskolla on pari, mutta näitä rotuveitikoita ei ole tarkoitus sterilisoida.
Unohda pentujen teettäminen. Narttusi on auttamatta vanha ensikertalaiseksi. Anna nartun mieluummin nauttia elämästään ilman turhia pennutuksia.