Rosvous

Olin Tallinnassa juomassa kaverini kanssa. Minut kolkattiin ja hakattiin. Rahat rosvottiin. Be careful out there.
32319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minä en ollut juomassa, minua ei kolkattu, hakattu eikä edes rahoja rosvottu.

Mitä tästä opimme ?

Äänestä

Opi "juomaan" äläkä ole hölmö.
Eikö olekin kamalaa olla "todella fiksu suomalainen" kännikala, jota "kamalat virolaiset" vetävät nenästä...

Äänestä

...tosin olimme vähintään kolmen promillen kännissä ja kuljimme lompakko perstaskussa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Muakki kirjoitti:

Olin Tallinnassa juomassa kaverini kanssa. Minut kolkattiin ja hakattiin. Rahat rosvottiin. Be careful out there.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu