Voi vittu mua vituttaa toi kun kestää niin helvetin kauan leikata edellä olevan ihmisen hiukset kun sanoo parturille että mulla olis kiire. Nii ei jumalauta kun perkele menee 50 vitun minuuttia leikata edellä olevan hiukset. Sitten kun tulee vihdoin ja vittu viimein oma vuoro nii ei saatana kun siinäkin menee vielä puolituntia. Ja sitten kun niitä hiuksia pitää leikata HUMALASSA tai jossain lääkesumussa nii siinä sitten heilutaan pitkin poikin, otetaan asiakkaasta tukea ja tehdään omia juttuja kun asiakas olisi odottamassa leikkuuta, tarjotaan 500 kertaan karkkia tai pastilleja ja näytellään turhanpäiväisiä kuvia jotka ei kuulu keskusteluihin millään vertaa.
S-marketin alakerran parturi
Anonyymi-ap
14514
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Vaihda parturia😃
täällä kaikki taitaa olla samanlaisia (en ole varma) kuullut vain sellaista
No ei ole kaikki. Viimeksi tänään sain ammattimaista palvelua paikalliselta. Mutta en tuolta aloituksessa mainitulta - valitettavasti mulla on hänestä vastaavanlaisia kokemuksia, mutta toiset tuntuu tykkäävän.
Mene Jämsään parturi blanco kympin halvempi kahvit kaupanpäälle hyvä työnjälki,mitä siellä känni akalla käyt
On täällä oikein hyviä partureita selvin päin useitakin. Miksi veisit rahasi muutaman karvan ja seisoneen kahvin takia Jämsään ? Kahvilat on erikseen.
Meno on sitten kuin valtuusto-salissa jossa nykyään kilistellään, kolistellaan kahvikuppeja ja vedetään eväitä kokouksen aikana niin ettei itse kokouksen kulusta meinaa saada tolkkua.
Niin on bubit ja ravintolatkin, joissa voi rauhassa olla humalassa työpaikalla se ei käy, mutta nähtävästi joillekin se on ok kaiketi kipparin kanssakin saisi olla kännissä.
Ehkä kannattaa etukäteen kuulostella, kuka partureista on nopea, jottei tarvitse täällä jälkeenpäin antaa nimettömänä palautetta, joka ei saa aikaan minkään maailman muutosta asioihin!!!???
Nythän on kyse humalassa olevasta asiakaspalveliasta, se tässä kaiketi on oleellista.
Jos palvelu tai kampaajan käytös ei miellytä, niin siitä vain menemään toiselle kampaaja/parturille. Kai niitä joku toinen Kuhmoisistakin löytyy.
Turha siitä täällä on kitistä ja valittaa.
Kyllä se kitinä joskus helpottaa, ja silloinhan se ei ole yhtään turhaa.
Tunnistan turhautumisen, ja se on yrittäjälle itselleen loppu. Kukaan ei toista kertaa asioi jos palvelu ei toimi. Onneksi voi valita ja mennä muualle. Täällä on monta puotia jotka kiertää kaukaa ja elämä vain siitä paranee, syynä muut asiakkaat ja naljaileva kassa.
Tietysti pitää valittaa, että ihmiset osaa kiertää tämän paikan, yhteiskunnassa nyt on vaan normit, joita pitää noudattaa ja yksi on, että selvänä töihin
Yksi tapa toimia on tuoda läheisen riippuvuussairaus julkisuuteen täällä anonyymilla keskustelufoorumilla.
Toinen tapa toima on tehdä huoli-ilmoitus
https://pirha.fi/palvelut/sosiaalipalvelut/huoli-ilmoitus