nyt on iso kala pyydyksessä

uutisoitu on että Pelttari ei oliskaan nuhteeton poliisivirkamies. Vielä kehtasivat järjestää tälle kokeamman virkapaikan eduskunnasta, mutta jostakin syystä ei pää kestänyt irvailua ja otti tai sai hatkat. tässä yksi esimerkki peruskonnasta.
1<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eduskunta on suojatyöpaikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

uutisoitu on että Pelttari ei oliskaan nuhteeton poliisivirkamies. Vielä kehtasivat järjestää tälle kokeamman virkapaikan eduskunnasta, mutta jostakin syystä ei pää kestänyt irvailua ja otti tai sai hatkat. tässä yksi esimerkki peruskonnasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu