Saako Lahdessa jostain kahvilasta voileipäkakkua paloina ostettuna, en tarvitse kokonaista kakkua. Kiitos jos ilmiannat sellaisen kahvilan.
Voileipäkakkua
Anonyymi-ap
776
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tähän liittyen. Onko muuten Lahdessa enää yhtään oikeaa konditoriaa.
Voi,ehdin jo ilostua että joku olisi vastannut ja antanut kahvilan nimen. Tulen paikkakunnalle ensi viikoksi ja olen suuri voikkuleipä fani, ei kai se auta kun jalkautua ja kiertää ovelta ovelle kaikki kahvilat ja vastaavat. Mutta toive elää että joku lahtelainen vastaisi ja kertoisi jos jonkun paikan vitriinistä löytyisi tätä herkkua vai onko vain tilaustuote.
Ennen sai mutta EU kielsi ositukset.
Prismassa maksaa vähän yli 10€ voileipäkakku, jos ei ole varaa sitä ostaa niin syö kynsiä.
Kiitoksia ystävällisestä vastauksesta. Ostan prismasta kympin kakun ja kattelen jostain puistonpenkin,muistan ottaa kotoo haarukan mukaan. Odotan Lahti viikkoa,voi tull
a hauskaa 😁
Tuskin löydät vapaata puistonpenkkiä, narkit ja juopot vallanneet ne lahdessa jo pitkään.
Ja myös bussikatokset. Launeen cittarin pysäkillä on nykyäään menossa usein juoppojen pyörätuoli kokoontumisajot. Hirveä räääkyminen kun ne tappelee siinä.