Löytyisikö homeopatiasta itsehoitoapua syömishäiriöön ("lohtu/säälisyömistä", ahmimista ilman oksennusta jne, ollut muitakin riippuvuuksia), sen taustalla olevaan masentuneisuuteen ja heikkoon itsetuntoon? Imetän -> en tahdo "oikeita lääkkeitä, 2 pientä lasta -> ei aikaa/rahaa terapioissa juoksuun.
Ehkä sitten joskus taas ehtii, mutta oireet pitäisi saada kuriin...
Ehkä sitten joskus taas ehtii, mutta oireet pitäisi saada kuriin...
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itsehoitokeinoja löytyy nuhaan ja flunssaan tai äkilliseen mahakipuun. Mielenterveysongelmat kuten syömishäiriöt vaativat aina kunnon hoitoa ja yksilöllistä lääkeainevalintaa. Valitan.
Riittäisikö yksi käynti vaiko montako?
Mikä on käyntikerran hinta ~suunnilleen?
Kiitos, Ammattilainen, että olet täällä ammattilaisena neuvomassa.
että yksi käynti riittää. Usein syömishäiriöt ovat melko "syvällä", joten hoito voi kestää pidempäänkin. Kuten kaikki, myös tämä on yksilöllistä.
Kiitos kiitoksista. Mukavaa kun joku arvostaa tätäkin työtä. On mielenkiintoista seurata näitä keskusteluja, joihin haluan osallistua jo senkin takia, että homeopatiasta ja homeopaatin käytännön työstä on vallalla joskus myös hyvin outoja käsityksiä.
Toivottavasti saat apua!