Minä en kehtaa

"Minä en kehtaisi edes kertoa opas suhteistani, mitään jos niitä olisi, ei ole eikä koskaan tule olemaan, eikä ole ollut, olen tavannut puolisoni ne kolme ihan normaalisti, treffeillä mutta koskaan siihen ei ole liittynyt pääoma suorituksia millään muotoa"

Evp Majuri Mainio, omaa sukua Pasanen
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Käydäänkö läpi se miten nämä normaalit treffit ovat käytännössä tapahtuneet. Sanamuodossaan "treffit" tarkoittaa sovittua kohtaamista jolle sovitaan ajankohta. Sattumalta voi törmätä toiseen ja sitten sopia että nähdäänkö uudelleen treffien merkeissä.

Senssu tapasi rakkaansa istuessaan "lempipaikassaaan smoothiella" lukien sanomalehteä, kun nuori neito tuli tarjoamaan avioliittoa.
Miten sinun nämä kolme suurta rakkautta sai alkunsa ja vieläpä ilman rahaa?

Äänestä
  • Taitaa pulla yhdistää kaikkia kolmea! Ensimmäinen liftasi pulla-auton kyytiin, toinen taas oli jonkun räkälän pitäjä, jonne Posso kuskasi samaisella autolla pullaa. Entäs se kolmas? No sillä oli pullat uunissa ja Posso kysäisi suvuvalla enkulla "Too juu need a goot vater for joor child", ja juttu oli taputeltu maistraattiin.

    Äänestä

  • Minä tapasin roiskeläppäisen karjakeittiössä kun hän oli maatalouskoulusta työharjoittelussa.

    Laiffila ikuisessa työvuorossa nakitettuna viimeksi paratiisissa vuonna 2019.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Taitaa pulla yhdistää kaikkia kolmea! Ensimmäinen liftasi pulla-auton kyytiin, toinen taas oli jonkun räkälän pitäjä, jonne Posso kuskasi samaisella autolla pullaa. Entäs se kolmas? No sillä oli pullat uunissa ja Posso kysäisi suvuvalla enkulla "Too juu need a goot vater for joor child", ja juttu oli taputeltu maistraattiin.

    Ja eka teki itsarin, kun huomasi, että Posso kuskaa pitkoa muillekin!

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Minä tapasin roiskeläppäisen karjakeittiössä kun hän oli maatalouskoulusta työharjoittelussa.

    Laiffila ikuisessa työvuorossa nakitettuna viimeksi paratiisissa vuonna 2019.

    Milloin kyrvånsyylå oli viimeksi paratiisissa??

    Äänestä

Mielenkiintoinen aloitus, johon ei ole olemassa yhtä vastausta.
Raha ratkaisee miltei kaikkien suhteiden luonteen.

Mitä jos mies on reilusti köyhempi kuin vaimonsa ja jää vaikka työttömäksi tai joutuu sairaseläkkeelle? Miten käy liiton? Entä jos mies on perheen ainoa elättäjä? Onko se reilua? Onko reilua että silti se vaimo saa puolet sitten avioerossa? Minusta on, sillä diili on diili ja jos ei ole avioehtoa niin sillä diilillä mennään ja itkut ei auta.

Voihan se vähän kirvellä että se sinun tyhjätasku "ilmainen vaimo" on vehdannut jonkun Jorman kanssa selkäsi takana ja sitten ottaa erotessaan puolet omaisuudestasi jonka eteen olet ikäsi tehnyt töitä.
Oliko se sitten ilmainen vaimo vai ei? Olisiko ollut parempi käyttää irtonumeroita?

Pattayan free lancerit ovat kovin tyytyväisiä joka kerta, kun ojennat sovitun palkkion ja vähän päälle. He tuntevat olevansa arvostettuja.
Mutta kun menet Suomessa raskaan työpäivän päätteeki kotiin sen ilmaisen vaimon luokse joka nalkuttaa ja halveksii sinua, niin koetko olevasi kovinkin arvostettu ja haluttu ukkomies?

Äänestä

Jos elopainoa on 150 kiloa niin silloin ei kukaan kehtaa, koska ei pysty eikä kykene.

Äänestä
  • Työn puolesta miesten ulkomaanreissuissa kymmeniä kertoja olleena, se totuus siitä "kehtaamisesta" on tullut selväksi. Ensin saattavat vedota korkeaan moraaliin ja uskollisuuteen, mutta sitten kun otetaan kuppia vähän enemmän niin sieltä tulee tunnustus että jännittää liikaa kun ei ole kokemusta ja on epävarma omista kyvyistään. Toiset taas sanoo että ei riitä rahat tuohon harrastukseen vaikka mieli tekisi. Joku taas pelkää tauteja tai vaimoaan liikaa.

    Olen nähnyt sen useita kertoja kun pikkutunneilla kiltiltä perheenisältä karkaa mopo hanskasta punaisten lyhtyjen alueella. Yksi nuorehko perheenisä kävi neljässä eri paikassa samana yönä ja taittoi etapit juosten.
    Eka kerta on jokaiselle jännittävä, se nyt on selvä, mutta aika vähissä on sukupuolivietti jos pysyttelee tumpputerona muiden nauttiessa naisseurasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Minä en kehtaisi edes kertoa opas suhteistani, mitään jos niitä olisi, ei ole eikä koskaan tule olemaan, eikä ole ollut, olen tavannut puolisoni ne kolme ihan normaalisti, treffeillä mutta koskaan siihen ei ole liittynyt pääoma suorituksia millään muotoa"

Evp Majuri Mainio, omaa sukua Pasanen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu