Venäjä romahtaa ensi vuonna

Ei kestä Venäjä tuleva tekipä Venäjä mitä tahansa. Oli virhe hyökätä Ukrainaan ja lopullinen niitti tulisi nopeasti jos Venäjä hyökkäisi jonkun Nato-maan kimppuun.
1376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Natomaat odottavat jo koskas tuo humpsahtaa olematomiinsa tyhjyyteen.

Äänestä
  • Putinilla ei tule olemaan auvoiset eläkepäivät.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Putinilla ei tule olemaan auvoiset eläkepäivät.

    Kuolleena ihan sama mitkä ne ovat.

    Äänestä

Kyllä ihmiset menee tuohon median aivopesuun mukaan ei hitto.

Äänestä

Toivon venäjälle epäonnea.

Äänestä

Venäjän helvetinluomus leviää nykyisin joka maailmankolkkaan näitten saatanalisuus elämän muodot nyky medioin.

Äänestä

Jotkut uskoivat sen täydellisedti omahtavan viisi vuotta sitten..
Niin ei käynyt eikä käy nytkään.
Venäjä kestää ja odottaa täydellistä viittaa.

Äänestä
  • ......
    .

    . voittoa

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    ......
    .

    . voittoa

    Venäjän voitto on kuin Tampereen bussi eli nysse tulee.

    Äänestä

älä lapsi sitä pelkää ei venäjä nato maihin hyökkää vaan kaikki eu ropakanda taitaa mennä sinulle läpi taitaa puuttua sitä aivo kapasettia

Äänestä

Venäjä valehtelee minkä ehtii, talous on romahtamassa, infa tuhoutumassa, kaikki raha menee sotaan, 1,5 miljoonaa venäläistä sotilasta kuollut tai haavoittunut sodassa jonka aloitti venäjä 2022 helmikuussa, venäjä ei koskaan selviä, sotarikossyytteet odottavat ja maa hajoaa, syntyy pieniä valtioita jotka ovat olleet alistettuina ja hyväksikäytetty luonnonvaroja. Karma kostaa.

1Äänestä

epäien pahasti se niiti olis atomi europpa saasteiden sisältämä

Äänestä

Mitä muuta venäjä on tehnyt kuin sotinut milloin milläkinnurkalla?
Kurja valtio sillä saa kansan pidettyä nousemasta johtajiaanvastaa. Tällainen tulee mieleen Minulla joka ennen ihailin hienoja puheita venäjän työväen valtiosta! Kyllä on muuttunut mielipide nyt ja varsinkin putinin aikana!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei kestä Venäjä tuleva tekipä Venäjä mitä tahansa. Oli virhe hyökätä Ukrainaan ja lopullinen niitti tulisi nopeasti jos Venäjä hyökkäisi jonkun Nato-maan kimppuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu