Räjähtää aina vähän päästä

Suomenlahdella oltu ihmeissään kun taivaalla räjähtänyt. Kokkolassa se sama tapahtuu muutaman kuukauden välein että kerrostalokin heilahtaa, eikä kukaan täällä ainakaan ole puhunut siitä koskaan mitään.
482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kokkola saisi itsekin paukahtaa kokonaan jonnekin.
Esimerkiksi Suomenlahteen.

1Äänestä
  • Kokkola on ihana kaupunki ja asukkaat kaikki ihan mukiinmeneviä.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Kokkola on ihana kaupunki ja asukkaat kaikki ihan mukiinmeneviä.

    Tosi kiinnostavaa, no kerroppa lisää hevonpaskaa.😂

    1Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tosi kiinnostavaa, no kerroppa lisää hevonpaskaa.😂

    Sinua ainakin kovasti kiinnostaa kaikki kokkola aiheet ja ihmiset kun näitä luet ja olet kokkolalaisten kanssa kirjoittelemassa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomenlahdella oltu ihmeissään kun taivaalla räjähtänyt. Kokkolassa se sama tapahtuu muutaman kuukauden välein että kerrostalokin heilahtaa, eikä kukaan täällä ainakaan ole puhunut siitä koskaan mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu