Riista kun on ammuttu loppuun

Niin aletaan vaatimaan että joutsenia pitäisi päästä ampumaan.
Käsittämätöntä. Joutsen on ollut kauan Suomen kansallislintu.
Ampuisivat enemmän metsästäjät toisiaan.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikkien lajien kohdalla pitäisi toimia kuten hirven metsästyksessä.
- Ensin pitäisi laskea vuosittain eläinten määrä.
- Sitten selvittää aiheuttavatko ne ongelmia, kuten sato-, taimikko-, autokolari- tai muita ongelmia.
- Vasta sitten pitäisi päättää kuinka paljon kyseistä eläintä voi metsästää.

Äänestä
  • En ole asiantuntija, muuta en ole kuullut että joutsenista olisi ollut suurempaa haittaa esimerkiksi viljelyksille.
    Jotkut ovat väittäneet, että ne ajavat muut vesilinnut pois pesänsä läheltä, mutta toiset ovat sanoneet ettei se pidä paikkaansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Niin aletaan vaatimaan että joutsenia pitäisi päästä ampumaan.
Käsittämätöntä. Joutsen on ollut kauan Suomen kansallislintu.
Ampuisivat enemmän metsästäjät toisiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu