Ihmisille

Asioita on käsitelty ja jotain jopa päätettykin. Nyt valittajat riitti. Rintaman on noustava ja kitisijä mummot saatettava kuriin. Kaikki kynnelle kykenevät aseet huotrasta ottakaa ja oma kotinne raivatkaa. Oma kotimme on pyhä ja koskematon.
2404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Peilin eteen ja keskari kolvin alle!
Katsokaamme, kuinka kauan Sheriffi

Äänestä
  • Keitetty pelle! Keskaria on nenän alla kaiken aikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nyt kirjoitti:

Asioita on käsitelty ja jotain jopa päätettykin. Nyt valittajat riitti. Rintaman on noustava ja kitisijä mummot saatettava kuriin. Kaikki kynnelle kykenevät aseet huotrasta ottakaa ja oma kotinne raivatkaa. Oma kotimme on pyhä ja koskematon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu