punakilpi

mitä tarkottaa jos crossi on myytävänä punakilpi paperein.
4784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Punakilpinen tarrkottaa sitä että crossin saa ajaa kotoa kisapaikalle ja takaisin.

Äänestä
  • ai että saa ajaa kotia ja takaisin?? jos kisapaikalta on 400km kotia niin saa ajaa kotia??

    Äänestä

  • juuso kirjoitti:

    ai että saa ajaa kotia ja takaisin?? jos kisapaikalta on 400km kotia niin saa ajaa kotia??

    nii i.sen saat vähä niinku tieliikenne käyttöön

    Äänestä

  • näinonnnn kirjoitti:

    nii i.sen saat vähä niinku tieliikenne käyttöön

    crossiin ei saa punakilpeä. enduroihin kyllä ja tarkottaa että jokaiseen kisaan haetaan erikseen punakilpi tarra, jolla saa ajaa kilpailu reittiä jossa myös siirtymät tiellä.
    ei tarkoita että varsinaisesti kotoa ajellaan kisapaikalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juuso kirjoitti:

mitä tarkottaa jos crossi on myytävänä punakilpi paperein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu