Meinasin mennä uutta paikkaa katsomaan,kaveri sanoi että elä mäne,tulee paha mieli kun muistaa entisen,kai kaupunki nyt on onnellinen päättäjineen kun saitte senkin lopetettua tästä kyläpahasesta,oli siellä entisessä ihan mukava käydä juttua heittämässä tuttujen kanssa ja jopa muutaman kerran myymässä omia roskiaan :),ois pienen bisneksen paikka jollekin yrittäjähenkiselle immeiselle laittaa toimiva kirppis,tuo nykyinen uusi on kuulemma paskahuussin kokonen koppi ja sekin siellä metän keskellä,no se siitä,eipähän tarvi käydä ! Mukavia kauppapäiviä sinne!
Kirpputorista (vesitornin)
Anonyymi-ap
171153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tytär surkutteli paikkaa. Minä ajattelin, että jos ensi viikolla kävisin katastamassa.
On mistä valittaa.
Kovin on katto matalalla joten astmaa ja allergiaa pukkaa.
Miksi pitää ostaa kirppikseltä kun voi ostaa uutta kaupasta ja netistä.
Kaikki menee huonompaan suuntaan.
Ihan on pohjanoteeraus uusi kirpputori. Pieni huone jossa vähän paikkoja. Ja siellä metsän reunassa kaukana. Ei varmasti pitkään porskuta tuolleen. Kyllä pilasivat hyvän kirpputorin!!
Onko ST1 asemalla kommentoitu tilannetta
Onko sukurutsaamisesta havaintoa??
Ihan hyvä paikka tuo nykyinenkin on.
Elähän huoli, satatuhatta uutta työpaikkaa ja euron pensaa
Siisti ja kompakti. Hyvä muutos edelliseen, jossa oli myynnissä paljon sellaisiakin tuotteita, joita tuskin kukaan huoli kotiinsa. Toivotaan, että siistitty yleisilme pysyy jatkossakin. Onhan tuolla paljon miellyttävämpi asioida puhtaiden ja raikkaiden tuotteiden katselussa.
Kysy ratamestarilta
Huonontui huomattavasti!! Ja sinne metsän reunaan, keskustaan se ois pitänyt tuoda!
Hölömöläisten hommaa
Onko Kuhmosssa enää lainkaan kirpputoria - ei taida olla ?
Nykyään kaikkein köyhimmissäkin kylissä on jonkinmoinen kirppari.
Käykääpä katsomassa Iloksi RY Sotkamossa.se muutti isompiin tiloihin.on ystävällisiä ihmisiä.täällä pienenetään ois varmaan ollut varaa olla suurempi.haluavat hävittää ettei Kuhmossa tarvita.jokainen möyröttäköön missä pystyy.
Kyllä on todella ahdas paikka ja ei sovituskoppia,tuotteetkin yli hintaisia
Ei kauaa oo tuolla menolla,kohta on lappu luukulla...
En vaan ymmärrä koko kirpputori juttua, miksi ostaa toisten käytettyä tavaraa kun uusiakin saa