Taas tuli turpaan käräjillä. Minä en usko että syy on kaupunkia edustavassa lakimiehess-
Huono asioiden hoito ja valvonta syynä.
Kenkää ja monelle.
Huono asioiden hoito ja valvonta syynä.
Kenkää ja monelle.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
En minäkään.
kaupungin päättäjät tulosvastuuseen. maksakoot vahingot omistaan
Kenen vastuulla on nämä auraushommat kaupungilla.
Ei kenenkään
kaupunginjohto. teknillinen johto, consulti apu hölmöläisten kylä
Ei ole luottamusta herättävää tämän kaupungin vaaleilla valitun luottamishenkilöstön ja kaupungin virkamiesten toiminta.
Tuntui että uimahalli on tiensä päässä ja laukeaa päälle kohta kymmenen vuotta sitten, piti purkaa ja tehdä uusi, mutta mitä tapahtui?
Terveysasema meinattiin rykästä pystyyn omin päin Pajakan niskaan, vuokraajalta kysymättä, perustettiin toimikunta ihan sitä varten. Tuli muutama vuosi takapakkia siinäkin.
Tönölästä yritetään tehdä turistirysä keinolla millä hyvänsä, onko se realistinen tavoite. Poliitikot vaikuttavat olevan yksimielisiä tavoitteen onnistumiseta.
Kontion koulun tilanne vaikuttaa seisahtuneet jäätyneeksi konfliktiksi.
Jostakin syystä, aika usein menee nuo kilpailutetut hankinnat käräjäoikeuden ratkaistaviksi.
Sille tiemestarille ensimmäisenä se monon kuva perseelle, aivan turhake.
Noh noh..🤭
Sotkamo lopetti yksityistie puolen.
Kuhmossa tiemestari joka ei osaa ja tee mitään.
Hänellä on kaupungin metsien hoito. Kun puun hinta oli korkealla niin olisi hoitanut ja myynyt puuta.
Jo pelkästään jäähallin ja Häkkiläntien välissä on puuta 1 miljoonan € arvosta. Hoito ja harvennushakkulla tulee paikat kuntoon ja saa tuloja.
MUTTA KUN EI OSATA EIKÄ KEHDATA TEHDÄ MITÄÄN!
Ajloo se opeilla rautakanki kattotelineellä
Minkälainen sopimus lie tehty konsultin kanssa?
Juosten kustu hoidettu konsultointi eikä päättäjät osaa lukea/arvioida raportteja.
Miksi meidän päättäjillä/ virkahenkilöillä onnistu sitten ei mikään?
Suosittelen päättäjiä kysymään tekoälyltä mitä pitää milloinkin tehdä. Lopputulos on paljon parempi.
Pääministerin esikunnasta vahvistetaan IS:lle, että Orpo on flunssassa tai kuumeessa.
Hohhoi, hyvä veli verkosto taas touhunnut. Millähän kuolutuksilla monikin kaupungilla töissä? Yksikin taitaa olla entinen päiväkoti setä. Ihme öyhöttöjä hänkin
Setä 👴 ? Eikö siellä enää tätejä ole ?
Kuljetussuunnitelijako.
Mikä sen nimi on?
Anttifantti, elefantti, kuparikulli, nahkapalli.