Syyttää Ranskan mellakoista vasemmistoaktivisteja.
Poistetaanko tämäkin tieto?
Poistetaanko tämäkin tieto?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ryöstelijät on teini-ikäisiä.
Italiassa ja muuallakin mellakoidaan vielä maltillisesti.
Persut yritti matkia aikaisemmin keltaliivejä eduskunnan rappusilla mutta kansalaiset ei lähteneet tähän villitykseen.
Palomiehiä poltetaan, poliiseja hakattu sadoittain. Maltillista on. Äärivasemmiston mielestä.
Tehdään pohjaa laitaoikeisto Le Penin valtaan pääsylle, USA:a osoitetaan mieltä Trumpille, välivaalit kohta.
Suomen itsenäissyyspäivänä marssii äärioikeisto.
Pariisissa mellakoijat hyökkäsivät eräänkin yrittäjän kauppaan. Ryöstivät ja hakkasivat naisen.
Naisen, joka huusi olevansa heidän puolellaan. Ei mellakoijia kiinnosta onko yrittäjä minkä puolueen jäsen.
Nainen sai tuta oman toimintansa seuraukset.
Vasemmistohyysäri huusi olevansa mamujen puolella. Mamut eivät olleet hänen puolellaan vaan tappoivat hänen yrityksensä ja lähes veivät hengen.
Toivotaan demokraatit voittaa usan välivaalit, ukko saa nenilleen.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/a/d2dbbbb3-79da-40e8-a46b-979a010d6c83
Ovatko vasemmistoaktivistit natseja pahempia?
Ovat koska natsit ovat mielikuvituksen tuotetta tänäpäivänä.
No onhan niitä,
kun oikein Supo varoittelee että keskenkasvuisten ajatusmaailmaan uppoaa väkivalta , ryhmäytyminen joten joukossa tyhmyys on tiivistynyt aina, joten on.
MIKSI vasemmisto osoittaa mieltä ? Äärioikeistolaista
politiikkaa vastaan ?
Samoja uusnatseja vastaan osoittavat opiskelija mieltä.
Osoitetaan mieltä 😀 eli
Ryöstellään, murhataan, hakataan, tuhotaan, poltetaan..
Se on sitä parempaa väkivaltaa tas kerran.
Ranskassa osoitetaan mieltä hallituksen lisäämää köyhyyttä ja taloudellista eriarvoisuutta vastaan.
Siellä on samanlainen hallitus kuin Suomessa: Köyhät kyykkyyn !
Mielenosoittajat vastustavat istuvan presidentti Emmanuel Macronin talous- ja säästöpolitiikkaa, jonka koetaan murentavan hyvinvointivaltion rakenteita.
harjoittamaa sortoa" vastaan. Mielenosoittajien vakavat loukkaantumiset (kuten kahden nuoren mielenosoittajan käsien amputaatioon johtaneet kranaattivammat) ovat syventäneet vihaa viranomaisia kohtaan.
Helppo laittaa vasemmiston ja maahanmuuttajien syyksi, todellisuudessa yritetään ajaa laitaoikeiston etuja.
https://www.hs.fi/maailma/art-2000012352321.html
Syö vittu ääliö.