Je suis Keijo

Kaikki mukaan käräjille Keijoa tukemaan. Sorsapillit kehiin ja oikeustalon eteen kokoonnutaan yhdessä pitämään meteliä Keijon ja sorsien puolesta! Häpeä Kajaani! Nuolette Googlea mutta olette valmiita ristiinnaulitsemaan arvostetun taiteilijan!
15126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Grillattua sorsaa voisi olla tukijoukoille tarjolla

Äänestä

Tärkeää: rauhanomainen tuki rauhan miehelle!
Käräjillä käyttäydytään arvokkaasti ja kunnioitetaan oikeutta, lakia ja järjestystä. Ulkona töötätään pilleihin pitkät tööttäykset niin että kuuluu kaikkialle. Nyt ollaan luonnon puolella mielivaltaa vastaan!

Äänestä
  • Aloitus on todella hyvä kaikki mukaan. Saisivat hävetä nyt tukemaan Keijoa. Hän ei ole kenellekkään mitään pahaa tehnyt.

    1Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Aloitus on todella hyvä kaikki mukaan. Saisivat hävetä nyt tukemaan Keijoa. Hän ei ole kenellekkään mitään pahaa tehnyt.

    Ottaa yhteyttä Elisa Aaltola - hän on keskittynyt eläinten asioihin.

    1Äänestä

Siis tämä on jotain niin absurdia!

1Äänestä
  • Kyllä

    Äänestä

Myykö Motonetti sorsapillejä tietääkö kukaan tai mistä voi ostaa?

Äänestä
  • Vielä nuista pilleistä että toimiiko se niin jos siihen puhaltaa niin sorsat kuulee ja tulee paikalle? Onko siinä joku eri taajuus kun mitä vaikka ihmisillä ja jonka vaan sorsat kuulee? Tietääkö kukaan?? Paljonkohan hinnat?

    1Äänestä

Ois kyllä hienoa uutiskuvaa jos sorsamies kävelis käräjille ison sorsaparven saattelemana. Vuoden luontokuva!

Äänestä

Sorsalakki tai sorsapuku päälle ja sorsapilli suuhun, sorsabusta taskumattiin ja eikun vaan käräjille yleisöön :D

1Äänestä

Tää kasvaa messiaanisiin mittoihin. Vaara-kollektiivi tekee teatteriesityksen ja Pekkikseltä sorsapuustit tempaukseen osallistujille. Aitoa toimintaa! Kaupunki on lyöty 100-0!

1Äänestä

Suomussalmen kesäteatteriin uusi aihe tässä.

Äänestä
  • Siihen pitää lisätä siellä jonkun sotaorvon kohtalo ja muistisairaan sekoilut. Tonttuhöppänä säestää uruilla.

    Äänestä

Joutaisi käräjille myös kissan irtipitämisestä ja korvaamaan kaikki tapattamansa elukat. 6e päiväsakkoja ja Kela maksaa.

Äänestä
  • Liekkö löytyny se kissa kun sehän kuulemma karannu jonnekkin Sokajärven suuntaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kaikki mukaan käräjille Keijoa tukemaan. Sorsapillit kehiin ja oikeustalon eteen kokoonnutaan yhdessä pitämään meteliä Keijon ja sorsien puolesta! Häpeä Kajaani! Nuolette Googlea mutta olette valmiita ristiinnaulitsemaan arvostetun taiteilijan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu