Mimmonen talo onko palkat kohdallaan entä päivän pituus??
Mimmonen isäntä?
Vantaan Hiilenkuljetus
20
5507
Vastaukset
- ---------------------
Paras.
- Eero....
Oon kuullut ettei ainakaan ennen maksanut mitään lisiä yms.
- olettaisin
Taloa en oo ikinä nähnyt,mutta joko rivari tai OK-talo?Liksat kohdallaan ja normaalin mittaiset päivät.Isäntä on varmaan mies tai nainen,ihminen kumminki,ei kai täällä vielä Marsilaiset ole autohommissa,SALAISET KANSIOT on satua.
- duunari
10€ tunti päivärahat maksaa kuski itse ei huomioida ikälisiä aina tehty näin. Kuulemma joutunut maksamaan takautuvasti palkoja,kun kuljettajat ovat hakenut oikeutta AKT kautta.
(200 000mk)kuulemma maksoi lysti oikeudessa kuskien eduksi. - Entinenkuski
Kuljetus firma on edelleen samanlainen kuin vuonna 2005 kusettaa kuskien liksoja, tunti taksa noin 12€tunti ei muita lisiä ja vittuilee kuskeille ja ajaa henkilö autolla perässä vahtien miten kuski tekee töitä.jos haluaa tehä orja duunia silloin kannattaa mennä kyseiseen firmaan töihin.
- Leopold.Gile
Kuljettanee nimestään päätellen näitä maahanmuuttajia...?
- rahtarioy
Luulen että kuljettavat myös oikeaa hiiltä.
Mitä nyt kerkeävät tuolta kiireiltään.
- Eläkkeellä
Kuskit on suomalaisia.
- ÖLLÖLÄ__
Isäntä molemmissa mukava ja reilu, kärreinä vetävät paljon uudenkarheita Walthersin ja Shencgerin Kronelaisia.
- Maakaasua
Vieläkö siellä hiiliä käytetään, vihreällä wabinalla luistellen?
- pilkillä
Ei ole työpaikka..!
- Anonyymi
Liksa ok, isäntä ok, ei valittamista autot hyvät, toki talossa ollut rähmäkäpälä kuskeja joilta mikään ei onnistu ilman tuhoa, onhan se isäntä silloin huono kun mainitsee adiasta ja jos polttoaineen kulutus on aivan järjetön
- Anonyymi
Talo on todella huonokuntoinen, vesikatto vuotaa kuin seula, työtä tehdään lähes orjapalkalla, polttoaineet tankataan käteisellä.
- Anonyymi
Olin aikoinani talossa 24 vuotta (Väreluoto Oy) ja vanhin kuski ollut 36 vuotta.
Olimme toki suurimman ajan isän palveluksessa, mutta isän kuoleman jälkeen pojan "hommissa" n.6 vuotta. Ei ole mitään valittamista työnantajasta.Oli erittäin reilu ja mukava.Parhaimpia kuljetusliikkeitä.
Mainttakoon että Väreluoto Oy harjoitti säiliöauto liikennettä- Anonyymi
Mukava kommentti. Kiva kuulla. 😀
- Anonyymi
Vantaan Hiilenkuljetus palkat maksaa palkkaturva.
- Anonyymi
Vantaan Hiilenkuljetuksella on bensa loppu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vantaan Hiilenkuljetuksella on bensa loppu.
Vantaan Hiilenkuljetus Oy (0643197-9) liikevaihto oli 635 000 euroa 2020 ja työllisti 6 henkilöä. Liikevaihto laski 37,7 %. Liiketoiminnan tappio oli -45 000 euroa ja liikevoittoprosentti oli -7,1 %. Yhtiön omavaraisuusaste oli 56 %.
- Anonyymi
Ajoin itse 60 luvulla Näppärä oy:lla Hiiliä ja koksia hgin kantakaupungissa kotitalouksiin oli likaista hommaa mustana hiilenpölystä,myöhemmin ajoin näppärän säiliöautolla polttoöljyä.
Tuosta hiilenkuljetus yrityksestä en ole kuullut mutta en ajohommissa enää olekaan. - Anonyymi
Päivät joskus pitkiä ja joskus taasen lyhkäsempiä. Isäntä mukava ja reilu kuten alalla yleensäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2019599Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen314352Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1133923Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu953799- 2013312
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik182815Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1221357Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its691306- 901154
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151131