Huima voisi

Kipinäläiset voisi haastaa paikallispeliin ja näyttää kenelle Pankkari oikeasti kuuluu.Huima voittasi pelin 105-77.Kipinä on vaan ylpeiden ukkojen ostettu porukka joka luulee itsestään liikoja.
11194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Voi raukka,ottaako noin koville omien laahustaminen,mene metsään.

1Äänestä

Tänään on peli Pankkarilla Kipinä -Honka🔥🔥🔥🔥🔥🔥
Pankkari on kaupungin ja näin ollen asukkaiden ei Huiman..
Kipinä roihuaa tänään Pankkarilla ja katsojat tykkää Äänekoskelle on tullut jo maine hyvästä yleisöstä.🔥🔥🔥🔥

4Äänestä

Katkeruus, se vahvasti läsnä on. Itse nautin molempien seurojen edesottamuksista.

2Äänestä

Liiga porukat pelaa liigaa,divari porukat alempaa kastia.

4Äänestä

Kipinä on menestyvä kaupallinen liiga tuote ja Huima junioreiden ja nuorten kasvatus seura. Molemmat tukevat toisiaan, en nyt oikein ymmärrä mitä ongelmaa jotkut papat tästä hakee. Päivittäkää se olkapäittenne välissä heiluva harmaa nuppinne jo tähän päivään ja olkaa ylpeitä molemmista joukkueista, sekä Äänekoskesta.

3Äänestä
  • Huonoksi jää menestys kaupallisessa mielessä.Urheillullisesti tulee lähtö sarjasta.

    Äänestä

Kiitos Kipinä 🔥Lauantaina hakemaan voitto kotiin 🔥
Ihme takametsäläisiä Äänekoskella eivät osaa kannustaa oman kaupungin joukkuetta.Äänekoski on tässäkin asiassa todella jälkeenjäänyt.

2Äänestä
  • Ei niitä onneksi montaa ole. Kahden käden sormiin mahtuu ne yksilöt ja omassakin leirissä näitä pidetään ihan totaalisina surkimuksina.

    Antaa reppanoiden elää menneisyydessä ja muistella historian tähtihetkiä. Nykypäivä onkin sitten ihan jotakin muuta.

    6Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ei niitä onneksi montaa ole. Kahden käden sormiin mahtuu ne yksilöt ja omassakin leirissä näitä pidetään ihan totaalisina surkimuksina.

    Antaa reppanoiden elää menneisyydessä ja muistella historian tähtihetkiä. Nykypäivä onkin sitten ihan jotakin muuta.

    Huimalaiset ei hylkää omiaan.Huima on se Äänekosken joukkue eikä mikään pelle
    ostojoukkue.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Huimalaiset ei hylkää omiaan.Huima on se Äänekosken joukkue eikä mikään pelle
    ostojoukkue.

    Ostoukkojahan se on liikkari nykyään täynnä, omat kasvatit lämmittää lähinnä penkkejä ja tekee pari pistettä peliä kohti. Wau.

    3Äänestä

Perinteikkään kasvattajaseuran saldo omien kasvattien osalta tänäkin iltana huimat 3 pistettä, muut pisteet ostoukkojen tekemiä. Ja takkiin tuli siitäkin huolimatta.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kipinäläiset voisi haastaa paikallispeliin ja näyttää kenelle Pankkari oikeasti kuuluu.Huima voittasi pelin 105-77.Kipinä on vaan ylpeiden ukkojen ostettu porukka joka luulee itsestään liikoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu