Auttakaa!!!!

Meillä on 5kk ikäinen sekarotuinen koiranpentu uros ja nyt on toinen yö kun se on meillä.Se meni tohon sohvalle nukkumaan ja sen hengitys on tosi tiheää.Onko se ihan normaalia vai mitä se on?Se makaa kyllä rauhassa mutta sen hengitys on tosi tiheää...Auttakaa
5791
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

miksi yleensä hankit koiran, jos et hyväksy sen hengittämistä ??..joten, palauta se ns. kasvattajalle!!!!ja pyydä rahat takaisin;;;;; ehkä se olisi kaikille paras näin.tai soita 112..

Äänestä
  • Hyväksyn kyllä sen hengittämisen mutta ajattelin kysyä että onko se ihan normaalia että sen hengitys on tiheää???

    Äänestä

  • KaKeTsU kirjoitti:

    Hyväksyn kyllä sen hengittämisen mutta ajattelin kysyä että onko se ihan normaalia että sen hengitys on tiheää???

    mutta kyllä allekirjoitan aivan täysin tuon, että, jos PENTU on toista vuorokautta uudessa kodissaan, niin heti opetetaan/totutetaan sohvalle nukkumaan...-kun ei kait kukaan tiedä millainen rotusekoitus siellä onkaan kasvamassa..
    EN TIEDÄ__vain oma kokemukseni on kolmesta koirasta,,(tosin kaikki puhasrotuisia)--niin Minä nukuin jokaisen kanssa ensimmäiset viikot lattialla pennun kopan vieressä..ja meille tuli ihan hyvät jutut, jotkas kestivät jokainen,yli 14 vuotta!!!

    Äänestä

näinhän se alkaa, ja sohvan ..valtaa... sitten onkin pitovaikeuksia hetken päästä, kun syksyllä sohvalla haluaa istua joku muukin HEI HERÄÄÄ... kyllä koiranpennulla PITÄÄ olla toisenlainen nukkumispaikka,kun kämpän ainoa sohva...MIETI VÄHÄN, miksi otit mokoman koiran...jos ei sille ole edes omaa nurkkaa huushollissasi, missä levätä,,,,..pentu tarvitsee paljon unta ...Mistäshän mahdoit ostaa mokoman sohvanvaltaajan ja millä hinnalla====

Äänestä
  • ...kummallista tekstiä. Kyllä koira oppii todella äkkiä sohvalta pois pysyvästi, jos siihen on tarvetta. Kai jokainen saa itse päättää, haluaako päästää koiraansa sohvalle. Ei siinä ole mitään "väärää", niinkuin näiden juttujen perusteella ymmärtäisi.

    Meille sekarotuinen tuli täysikasvuisena koiratarhalta. Sillä oli aluksi lupa tulla vanhoille ja kuluneille sohville ja se nukkuikin yöt sohvalla. Kun ostimme uuden sohvakaluston, hankin koirallekin uuden pedin ja opetin sohvalta pois. Siihen ei mennyt paria päivää kauempaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


KaKeTsU kirjoitti:

Meillä on 5kk ikäinen sekarotuinen koiranpentu uros ja nyt on toinen yö kun se on meillä.Se meni tohon sohvalle nukkumaan ja sen hengitys on tosi tiheää.Onko se ihan normaalia vai mitä se on?Se makaa kyllä rauhassa mutta sen hengitys on tosi tiheää...Auttakaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu