Hyvä Paltamo!

Onpa mukava seurata miten Paltamo kehittyy vuosi vuodelta. Kiitos kunnanjohtajalle, kaikkea uutta tulossa. Näin pitää kuntaa kehittää, ettei jää kuolevien kuntien joukkoon.
14103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Samaa mieltä.Mikäpä täällä ollessa. Kiitos kuuluu myös fiksuille päättäjille
- Paltamossa ei oo tyhjän rähisijöitä!

Äänestä
  • Samaa mieltä. Päättäjille myös kiitos.

    Äänestä

Kiitos kiitos vaan täältä kunnan huipulta <3

Äänestä

Ainut miinus Paltamolle. Kylällä rannassa oli hyvä kahvio, missä kesäisin käytiin mm. kuhakunkkukilpailujen aikana. Monipuolinen kahvila, mitä ei enää Paltamossa ole. Minne hävinnyt rannasta? Enää ei kahvipaikkaa.

Äänestä
  • Se siirtyi yläjuoksulle. Soittoruokala savottaan ,siellä on hyväkahvila.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Se siirtyi yläjuoksulle. Soittoruokala savottaan ,siellä on hyväkahvila.

    Ei ole hyvä pullatarjonta. Voi kun olisi vielä leipomo ja leipomokahvila ja lämpimät nisut.

    Ootteko muuten katsoneet Eveon Hellapoliisin vierailun Paltamossa, löytyy youtubesta. Hieno tunnin mittainen mainosvideo Paltamosta. Hyvin tehty. Naapurikunnissa ovat kateudesta vihreinä.

    Äänestä

Ja Oulujärvi leader auttaa vaarankyläläisiä suomalaisten veronmaksajien rahoilla jos ei ole enää hiihtohissejä mitä myydä.

Äänestä
  • Pitikö pilata tämäkin ketju

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Pitikö pilata tämäkin ketju

    Hyvä Paltamon kunta, rakennuttaa uuden kerrostalon!
    - keskeiselle paikalle Oulujärvinäkymillä
    - komeasti 4-kerroksinen
    - asfaltoituna ympäriinsä
    - - pysyy ympäristö siistinä

    Komea on!
    https://yle.fi/a/74-20217227

    Varma vetovoimatekijä sellutehtaan ja datakeskuksen työntekijöitä houkutelleessa.
    Hyvä, hyvä, hyväää!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Hyvä Paltamon kunta, rakennuttaa uuden kerrostalon!
    - keskeiselle paikalle Oulujärvinäkymillä
    - komeasti 4-kerroksinen
    - asfaltoituna ympäriinsä
    - - pysyy ympäristö siistinä

    Komea on!
    https://yle.fi/a/74-20217227

    Varma vetovoimatekijä sellutehtaan ja datakeskuksen työntekijöitä houkutelleessa.
    Hyvä, hyvä, hyväää!

    No niitä kestää outella.

    Äänestä

Nuorille rakennettu Pumptrack-rata. Aivan ihana katella,kun pikkunaskalkalit mennä huristaa silmät kiiluen. Hyvä investointi ! Kiitos!

1Äänestä
  • Miten se on hyvä investointi?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Miten se on hyvä investointi?

    Hyvä investointi on/olisi teräksiset suojaverkot ko. kerrostalon parvekkeille.

    Äänestä

Yksi ongelma Paltamolla on ja ne ovat kuntalaiset. Vuosisatoja on nuohottu pienen piirin kesken toisiaan ja lopputuloksena on saunassa syntyneitä kierosilmäisiä kyttyräselkiä, joille alkoholikin on ongelma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onpa mukava seurata miten Paltamo kehittyy vuosi vuodelta. Kiitos kunnanjohtajalle, kaikkea uutta tulossa. Näin pitää kuntaa kehittää, ettei jää kuolevien kuntien joukkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu