Miski maassamme ostetaan Tojoa runsaasti? Noh, helppo vastaus: hyvä hinta-laatusuhde maamme raskaassa autoverotuksessa. Toyotat ovat kestäneet sekä arkikäytössä että lehtien kestotesteissä, luotettavuus puhuu puolestaan. Olen selaillut muuutaman vuoden ajalta esim. TM:t, ja niiden käyttötesteissä kaikki Tojot ovat pärjänneet kestävyyden ja luotettavuuden suhteen erittäin hyvin. Ja muut ominaisuudet ovat olleet kohtuutasoa, ei huippua, mutta ei huonoakaan. Eli oiva kompromissi hinnan ja huolettomuuden välillä. Maine taas heijastuu sitten hyvään jälleenmyyntiarvoon käytettynä. Ok, jotkut ranskalaiset tai fiiut ovat uutena mukavia ja hyviä ajaa, mutta annas olla kun ikää on 3-5 vuotta ja kilsoja joku 100-150 tkm. Kuka haluaa? Siinä lyhyesti syy Tojon suosioon.
Miksi Tojo??
3.Tojo
3421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ostapa joku vastaava saksalainen,niin 500tkm:kään ei ole mikään ihme.......-BMW-
mutta lähtöhinta on jo aivan toinen. Ja se mitä rahalla saa ei vastaa odotuksia. Olen nyt jo kolme kertaa sen todennut, että turha se on maksaa ylimääräistä esim. karvalakki BMW:stä kun samalla rahalla saa paljon "mukavamman" ns. halvan auton (japsi tai VAGin halpikset :)
Tarkoitin nyt vain sitä, että en ainakaan itse osta autoa sillä perusteella että sillä voi ajaa 500tkm... Itse kun en aja sillä kuin korkeintaan 150tkm :)
Olet aivan oikeassa, ja kyllä tojo kestää sen mitä Bratwurstit ja Pariisinsämpylätkin, jopa paremminkin, hyvänä esimerkkinä: Eka Corolla; kilsoja myytäessä 420 tkm, Edellinen Carina; kilsoja myytäessä 380 tkm, nyk. AE 100 Corolla ostaessa 88 tkm, tällä hetkellä 120 tonnia taulussa ja ILMAN huolia