Olipahan ihmisiä liikkeellä Valon Kylässä

Kerrankin Uuraisilla oli väkeä liikkeellä.
9113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jösses sentään paloiko kenties katuvalot 😅🤣

Äänestä
  • Tietäjät tietää

    Äänestä

  • Anonyymi-ap kirjoitti:

    Tietäjät tietää

    Noloa

    Äänestä

Onneksi tänä vuonna ne mopot pysyi erossa tästä tapahtumasta! Ihan riesaksi asti saa kuunnella niitä keskustan liikkujat ja asukkaat!

Äänestä
  • Vielä parempi vaihtoehto olisi että parempi mopon pärinä silloin, jos osaisivat noudattaa liikennesääntöjä. Tänään taas yksi kurapeppu oli esimerkki siitä että lakanoille olisi pitänyt aikoinaan laskea.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Vielä parempi vaihtoehto olisi että parempi mopon pärinä silloin, jos osaisivat noudattaa liikennesääntöjä. Tänään taas yksi kurapeppu oli esimerkki siitä että lakanoille olisi pitänyt aikoinaan laskea.

    Sinä et ammu ku räkäpäitä reppana

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Sinä et ammu ku räkäpäitä reppana

    Sinä se reppana olet!
    Luulette olevanne koviksia, mutta vellipeppuja olette!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Sinä se reppana olet!
    Luulette olevanne koviksia, mutta vellipeppuja olette!

    Mitäs olet hähähää

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Mitäs olet hähähää

    Joo asia on niin, että ei nämä jantterit oppineet mitään vuoden takaisesta. Ei ilmeisesti tarpeeksi VIELÄ sattunut. Varmaan sitten järjestetään muistoajoja, jos kynttilöitä täytyy ensin Kuukantien, Keskisenraitin tai koulukeskuksen pihaan tuoda! Sitten ollaan niiiin yhteisellä asialla. Kylän liikkujista saati asukkaista ei piitata pätkääkään. Toivottavasti ei sivullisiin satu nämä pelleilyt!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kerrankin Uuraisilla oli väkeä liikkeellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu