Kokemusta Eläinlääkärit Tuija Salminen & Eva Tara, sopulitiellä (herttoniemi, hki)? Heillä ei ilmeisesti ole kotisivua, onko kellään tietoja heidän hinnoista?
eläinlääkärit sopulitiellä
cryztal82
1314482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kissojemme kasvattaja suositteli käymään juuri sopulitiellä, koska hinnat ovat edullisimmasta päästä ja laatu on hyvä. Päädyimme kuitenkin käyttämään Kannelmäen eläinlääkäriä,koska se on lähimpänä.En siis tiedä tarkemmin hinnoista.
todella hyvä eläinlääkäri ja hinnatkin ovat hyvät. antaa esim. anteeksi joskus ja todella mukava. Tuija Salmisen siis tiedän. yritti hoitaa kissaamme ja kertoi lapamadoista. :) suosittelen. tekee parhaansa!
eli olen kokeillut myös muita paikkoja mutta ehdottomasti halvin ja paras palvelu. Suosittelen lämpimästi.
Sopulitiellä on erittäin halvat hinnat. Kyseisellä eläinlääkäriasemalla ei ole mitään klinikkamaksuja eli maksat vain siitä mitä eläimillesi tehdään. Esimerkkinä annettakoon, että rokotukset maksavat 45 euroa (ilman raivotautirokotusta) tai 50 euroa (raivotautirokotuksen kanssa). Hintaan kuuluu myös eläimen terveystarkastus.
Samaa mieltä kuin moni muukin edellä, palvelu aina asiakasystävällistä ja mukavaa, omistajia neuvotaan ja hintataso on hyvä. Asiansa osaavat eläinlääkärit, propsit Eva Taralle ja Tuija Salmelalle!
Todella mukava paikka! Ollaan käytetty yli 10 vuotta kahden koiran kanssa ja vanhempi saa "hyvät edut" alennuksilla ;) Mukava henkilökunta ja kiva ilmapiiri. Myös vastaanottovirkailija Kristiina tosi kiva! Paljon edullisemmat hinnat kuin monessa muussa paikassa, aikanaan sinne päädyimmekin kun meille suositeltiin juuri tuon hintatason takia. Muutaman kerran olemme joutunee käydä muissa paikoissa esim Hertassa ja JÄRKYTTÄVÄT hinnat siellä sopulitiehen verrattuna! Eli siis suosittelen lämpimästi :)
Hienoa, jos jossain eläimiä hoidetaan kohtuuhinnoin.
Ryöstämiseksi on mennyt.
Kyllä jää moni kissa rokottamatta, jos rokotuksesta pyydetään 70 euroa. Ikävää, mutta totta.
Olen käynyt tuolla useasti, ammattitaitoista porukkaa ja erittäin mukavia.
Ainoa negatiivinen on se, ettei siellä ole omaa labraa tai esim. ultraa. Eli niidne takia joutuu käymään muuallla, jos on kiireellinen juttu näiden osalta.
Suppeat nettisivut löytyy, jossa joitain hintatietoja http://www.sopulitienelainlaakariasema.fi/
Mäkin olen kuullut paikasta pelkkiä kehuja, mutta meiltä katsottuna turhan hankala matka hysteeristen kissojen kanssa.
Tuija on ollut meidän "perhelääkäri" jo 20 vuotta joten suosittelen paikkaa lämpimästi kaikille . Kuljetin omia koiria ja kissoja hänellä Nurmijärveltä asti ,kun sinne muutimme Helsingistä . Tara myös erittäin hyvä ja mukava lääkäri =) Hinnat ovat edulliset vaikka toki nousseet vuosien saatossa .
tosi hyvä paikka. Me ei olla edes käyty muualla, vaikka on vakuutus ja siten suorakorvauspaikkojakin riittäisi. Törmättiin koiramme ollessa pentu johonkin ent hesy työntekijään ja asia tuli puheeksi. Suositteli, eikä turhaan. Ihanat työntekijät, hieno palvelu ja edulliset hinnat. Ei ole laitteilla kikkailua ja siksi turhat lisät laskuista pois. Pieni koiramme on kyllä vilkas..en pysy perässä ja tottelee aina halutessaan ja pääsi siellä kerran omille teilleen juosten uteliaana ovelta toiselle, meitä hävetti, mutta tosi mukavasti tilanne lopulta hoitui.
Sopulitien eläinlääkäriasema on ollut hyvä, mutta nyt palkattu huonoja eläinlääkäreitä... Enemmän rahastus meininkiä eikä enää ole edulliset hinnat.
Eläinlääkäri Antti Mikkonen Sopulitiellä hoiti lemmikkini huonosti ja jouduimme hakeutumaan muualle korjaavaa toimenpidettä tekemään