keskusteluyhteyden Venäjän kanssa. Tämä on hyvä asia, vaikkakin presidenttimme joutuikin syömään aikaisemmat sanansa.
”Hän korosti, että Venäjän hyökkäyssodan vuoksi minkäänlaista poliittista kanssakäymistä Putinin hallinnon kanssa ei ylläpidetä.”
”Hän korosti, että Venäjän hyökkäyssodan vuoksi minkäänlaista poliittista kanssakäymistä Putinin hallinnon kanssa ei ylläpidetä.”
Vastaukset 21
Vanhimmat
Palstan trolleille tämä uutinen on sikäli ikävä kun he ovat olleet hävittämässä Venäjää maailmankartalta ja Stubb meni pilaamaan heidän nerokkaan suunnitelmansa 😁
Myös CIA tukee vahvasti Ukrainaa.
https://www.verkkouutiset.fi/a/cia-auttaa-ukrainaa-kulissien-takana/#1a1c2f92
Palstan trollit ilmaisevat tyytyväisyytensä siihen, että Stubb ilmoitti putinille, että joko antaudut tai itket ja antaudut.
Kun Ukraina ottaa Mariupolin takaisin, näemme valtavat joukkohautamäärät, joita sinne on tullut sen jälkeen, kun venäjä kaupungin väliaikaisesti otti haltuun.
Minne Melania seuraavaksi järjestelee tulitauon? Saako hän rauhannobelin?
Muuten hyvä trollaus, mutta jäi vähän vaisuksi. Siitä puuttui ns. munaa. Pystytte parempaakin ;)
Vai kysyikö että pianonlanka vai luoti?
Solojevin kasetti alkaa hajota
https://youtu.be/LoFFGdSHnJE
No eikös Tanska vetänyt heti herneen nenään Suomen ja Norjan puhelusta. Myös rakas länsinaapurimme närkästyi 😅
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000012370448.html
Tässä käy vielä niin että Tanska rakentaa legopalikoista korkean raja-aidan ettei suomalaiset pääse maahan. Niin syvälle on herne nyt vedetty 😜
Hyvä olla Ruotsin kanssa samalla puolella:
https://youtube.com/shorts/Rh-BNdWRpLs
Prideä moskovaan!
Nyt se on sitten Putinikin pakotettu rauhan toimiin. Eihän siinä enää venkoilut auta, kun Norja ja Suomi laittaa painetta neuvotteluihin. Saa siinä muu Eurooppa ihmetellä.
Norjalaiset kun lyövät Putinia turskalla ja suomalaiset syöttävät Putinille mämmiä ihan väkisin, niin ei siinä auta muuta kuin suostua rauhaan.
Eihän se minkään hallinnon kanssa ole ylläpitänytkään. Vaan hoitaa asiaa suoraa Putinin kanssa.
Kiitos korjauksesta tarkkanäköisyydestä.
Suomi vois julistaa sodan ruotsia ja tanskaa vastaan. Tulis samalla kuitattuu se miedon sadasosasekunnin tappiokin.
Rajat auki!!
Fak Jyy
"Suomi laittaa painetta neuvotteluihin."
Hyvä vitsi! You make my day!
Venäjä haluaa turvatakuita.
Ok. Otetaan mallia Budapestin memonrandumista.