Mitä kannattaa tehdä?

Morjensta kaikille!
Mitä kannattaa tehdä Sunny Beachilla (lue:bailauksen ja rannallaolon lisäksi)? Ilmeisesti Nessebar on näkemisen arvoinen. Mitä muuta? Siellä on varmasti paljon sellaista mistä kuulee pahimmassa tapauksessa vasta jälkikäteen joten käännynkin jo siellä käyneiden puoleen ja toivon loistavia ehdotuksia jotta lomasta ei tule perinteinen "Suomi-loma"!
31008
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ehdottomasti, mikäli pidät feikki vaatteista, nessebarihan on nykyään pelkkä markkina tori. ei pätkääkään historiasta.

Äänestä
  • ...itse kävisin ehkä Varnan retkellä, joka jäi itseltä tekemättä (ja nyt harmittaa). Suosittelen vuokraamaan sähkökäyttöisen golf-auton, jolla voi huristella pitkin SB:n aluetta ja näkee esim tunnissa parissa aika kivasti katsauksen alueesta. Lisäksi vesijetin vuokraus, riippuliito, polkuvene, meriristeily tms ovat kaikki varmasti hyviä vaihtoehtoja. Ja mikäli rankasti bailaat, niin pääset pehkuihin joskus kun muut hipsivät aamiaiselle, joten silloin ei kannata päivään ehkä ladata liikaa ohjelmaa :)

    Äänestä

No se on just tohon bailaukseen ja rannalla oloon ok paikka mutta muuten saat kyllä tekemistä keksimällä keksiä.4 päivän jälkeen oli jo olo et hoh hoijaa!Ei sielä oo mitään nähtävää,Nessebar oli ok mut paris tunnis nähty. Burgasiin kandee mennä shoppaan jos haluut jotain aitookin kotiin viemisiksi.Kenkiä kandee ostaa,Burgasis oli useempi kenkä kauppa. Muuten vaatteet oli vähän erikoisia,ei ehkä niin suomalaiseen makuun. Ehkä se Varnan reissu vois olla parempi kun tuo Burgas oli aika ankee paikka,Kauheita kerrostalo röttelöitä joiden pihat ladoja täynnä.Tuli kieltämättä mieleen että naapurimaassako tässä ollaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sunny beach kirjoitti:

Morjensta kaikille!
Mitä kannattaa tehdä Sunny Beachilla (lue:bailauksen ja rannallaolon lisäksi)? Ilmeisesti Nessebar on näkemisen arvoinen. Mitä muuta? Siellä on varmasti paljon sellaista mistä kuulee pahimmassa tapauksessa vasta jälkikäteen joten käännynkin jo siellä käyneiden puoleen ja toivon loistavia ehdotuksia jotta lomasta ei tule perinteinen "Suomi-loma"!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu