voiko käyttää

voiko kannettavaa käyttää sellases kerrostalos mis ei oo niiku jotain nettiyhteyttä tai mitään.. tai siis pääsenkö nettiin jos ni miten?
3303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tietotaitosi mukaan vastaan sellaisella komseptilla jolla ei varmasti tule ongelmia.

1. Osta Apple iBook kannettava
2. Osta ADSL modeemi jossa on verkkokaapeliliitäntä (RJ-45)
3. Osta Apple Airport Express
4. Hanki ADSL asuntoosi liittymä.
5. Yhdistä Modeemi Airport Expressiin ja nauti iBook kannettavastasi langattomasta nettiyhteydestä.

Vika- ja virusvapaa Apple iBook
- http://www.apple.com/fi/ibook/

Maailman ensimmäinen mobiili WLAN tukiasema Apple AirPort Express
- http://www.apple.com/fi/airportexpress/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannettavaa?? kirjoitti:

voiko kannettavaa käyttää sellases kerrostalos mis ei oo niiku jotain nettiyhteyttä tai mitään.. tai siis pääsenkö nettiin jos ni miten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu