Tietokoneeseen liittyvä silmälasi

Uusissa tietokoneissa voi olla silmälasimekanismi valmiina.
Se on laite, joka tuo silmälaseja valmiiksi kun istuu ruudun ääreen.
Laseissa on valikoima eri vahvuuksille.
Silloin ei koskaan unohda laseja kun istuu tietokoneen eteen.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuo olis kätsä, harmi kun kahvimukin teline lähti pois muodista.

Äänestä

Juu, silmän eri vahvuudet vain koneeseen ja sieltä tulisi heti sopivat lasit kummallekin silmälle. Optikolla vain pitäisi käydä, jotta saisi selville vahvuudet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uusissa tietokoneissa voi olla silmälasimekanismi valmiina.
Se on laite, joka tuo silmälaseja valmiiksi kun istuu ruudun ääreen.
Laseissa on valikoima eri vahvuuksille.
Silloin ei koskaan unohda laseja kun istuu tietokoneen eteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu