Mielipiteitä nimestä

Otava?
10877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

nimi? Ilmeisesti pojan nimeksi ajateltu kun tällä osastolla. Aivan liian omituinen nimeksi, minun mielestäni.

Äänestä

miteois orava?

Äänestä
  • Siellähän oli ihania nimiä, esim Hyvitty.
    Esim. Otava Hyvitty, siinäpä simi, joka ei vastaan kävele.

    Äänestä

  • käväisin palstalla kirjoitti:

    Siellähän oli ihania nimiä, esim Hyvitty.
    Esim. Otava Hyvitty, siinäpä simi, joka ei vastaan kävele.

    Hmmm... Hienoa sinulle! Olen ylpeä sinusta! *näyttää peukaloa*

    Äänestä

niin erikoinenkaan,ainakin itse olen törmännyt aika usein joko etunimenä tai toisena nimenä...

Äänestä

Otava on enemmänkin sukunimi ja tietty tähtikuvio!
Itse en ainakaan ensimmäiseksi nimeksi laittaisi!

Äänestä

Ihana nimi!

Äänestä

pojasta sitten isona tähtitielijä? Vähän niinkuin Arno Kasvista puutarhuri tai Pekka Poudasta metereologi? Minusta tosi makee ja ainakin erilainen nimi, hyvä idea!

Äänestä

Ihana nimi, varsinkin toiseksi, kolmanneksi nimeksi!! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äiti82 kirjoitti:

Otava?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu