Kyllä taas lennettiin ikkunasta ikkunaan kännykän päristessä siis 3510 kun alkaa soimaan lintu saa sätkyn ja menee ikkunasta ikkunaan. Äänettömällekö laitan vai uusin kännykän. Soittoäänet ovat piipityksiä siis olisko muistuttaneet kotkaa tai haukkaa kun niin säikkytään. Kokemuksia ?
kännyn soittoäänet ja nymfipapakaija
3
485
Vastaukset
- Anniina
Entinen neitokakaduni pelkäsi myös soittoääniä. Luulen, että se säikähti sitä, että se oli vieras ja korkea ääni joka yhtäkkiä pärähti soimaan pahimmillaan väristen. Eli ihan normaalia on, linnut kun tunnetusti pekäävät kaikkea vierasta ja pelottavaa.
Kannattaa pitää kännykkää eri huoneessa kuin lintua, jos on vain mitenkään mahdollista, tai koittaa totuttaa lintu soittoääniin.- omppu
Kännykkä oli muuten eri huoneessa ja soittoääni taas vaihdettu ääni pienennetty. Mites tänään toivottavasti kukaan ei soita ettei lintu säiky.
- omppu
no niin ihme on tapahtunut 2 viikkoa ja lintu ei lennä enää ikkunoihin kännyn soidessa. siis tottu viimeinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432987Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612921- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721644- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070