Moi
Eskoon pitäisi tehdä määräaikaishuolto. Onko kellään ideaa mihin kannattaisi fordi viedä huoltoon? Pitskun Stockmann ei liene niitä halvimpia kuitenkaan.
Eskoon pitäisi tehdä määräaikaishuolto. Onko kellään ideaa mihin kannattaisi fordi viedä huoltoon? Pitskun Stockmann ei liene niitä halvimpia kuitenkaan.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Riippuu siitä haluatko merkkihuollon leiman huoltokirjaan vai kelpaako valtuuttamaton korjaamo, ja siitä mitä lisätöitä / vikoja haluat korjattavan? Huolto-ohjelman eri kohtien läpikäynti ammattitaidolla on tärkeää, samoikuin ns. isojen huoltojen lisätöiden tekeminen. Merkkihuollot löydät luettelosta, jotka löydät maahantuojan nettisivuilta , ja muut hyvät merkkiin erikoistuneet korjaamot ao. merkin omistajilta. Stockan " halpuudesta " olen kanssasi samaa mieltä.
ei välttämättä osaa huoltaa ja korjata. Osaavat parhaiten vaihtaa osia jotka ovat kunnossa, sekä tehdä vikoja jotka korjataan lisätyönä. Hinnat on ihan hirveitä.Se siitä ammattitaidosta.
Korjaamo on Korsossa mutta aseman lähellä eli junayhteys on hyvä. Hinnat puolet Stockan hinnoista ja on muuten vielä valtuutettu Ford korjaamo. Ei sillä ole muuta väliä mutta Ford-tuntemus on hyvä. Jos on vikoja pystyvät yleensä kertomaan puhelimessa paljonko maksaa.
ea ole sama mieltä asiasta, koska minulle luvattiin että 2 päivässä tekevät diaknoozin mutta meni 1 vikkoa ja ei mitään tapahtunut. Lopussa soitin ja kysyin mitä tilanne. Siihen hermostuivat ja sanoivat että eivät korjaa autoa. kehottivat otta autoni pois. Lopussa vein autoni Fordin merkki huolta Automaan.
Soitin Ford maahantuojalle ja kyselin kyseistä korjaamosta.Sielta saamani tietojen mukaan Jormakan huolto ei ole Fordin valtuutettu korjaamo.
Varokaa!! Tämä firma huijaa!! Minulle vaihdettiin vasen alapallonivel 2008 "alkuperäinen varaosa" merkitty huotokirjaan ja vuoden päästä katsastuksessa 2009 vasen alapallonivel kulunut rikki!! Menin Jormakalle kerroin asian ja he sanoivat on täysin normaalia, että nivel kuluu noin nopeasti! He vaihtoivat osan ja vuoden päästä 2010 katsastuksessa vasen alapallonivel kulunut jälleen rikki!! No nyt vein auton Fordin huoltoon tuusulaan ja siellä sanoivat, että alkuperäisen osan pitäisi kestää n.150 000km Kävi ilmi että Jormakan korjaamolla oli käytetty tarvike osaa!! Todella törkeätä rahastaa ihmisiä alkuperäisen osan hinnalla, vaikka käytetään tarvikeosia. Tämä Jormakan huijaus on tullut minulle todella kalliiksi! ja kaiken lisäksi Jormakan korjaamo mainosti itseään valtuutetuksi Ford huolloksi.
www.adita.fi erikostunut voorteihin ja mazdoihin
www.huoltovertailu.fi - sinne on kerätty lista ford huolloista
kunnollista ford huoltoa.automaita pitää välttää.
Kaveri on tuolla autoaan käyttänyt ja on ollut tyytyväinen.
http://www.melasalmi.fi/
jolla ford tuntemusta tai sit valtuutettu.