Ostetaan kanille sopivan kokoinen häkki(ei liian pieni), kuopioseudulta. Tavaraa: joku hihna ja koppi. hinnasta sovitaan.Jos on tarjolla, tarjotkaa ihmeessä.
Ostetaan Kanille häkki ja tavaraa...
KaniFani
9280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joku hihna ja koppi? Tiedätkö oikeasti mitä kani tarvitsee?
Kani voi ihan hyvin tarvita hihnan!!!!
ÄÄLIÖ!!!
Eipä tule ensimmäisenä mieleen hankkia hihnaa kun on kanista kyse, mutta ehkäpä ostajalla on muut tarvikkeet ostettuna? Ja kiitos edelliselle älykkäästä kommentista ;o)
kyllä te ootte niin tietävinänne aina kaiken paremmin kuin muut....tottakai ensimmäisenä tulee mieleen että kani tarvitsee hihnan(valjaat), jos haluaa kaniansa ulkoiluttaa!!!! Ja mikäs muu kuin koppi, tarkoittaa tietysti esim. kanin häkkiin laitettavaa koppia, tai piha-aitaukseen laitettavaa koppia.
Ei tässä kukaan intoile, kyllähän pupun perustarvikkeet on häkki, sinne joku pesäkoppi, juomapullo, ruokakuppi, heinähäkki. Siinä tulee tärkeimmät mieleen. Mulle vain ei tule ensimmäisenä mieleen ostaa hihnaa, mutta kukin taapertaa tyylillään.
Mulla on kani, joka on vilkas, ja haluan kuitenkin pitää sitä myös "vapaana", joten hihna/valjaat ovat tarpeen!!!Ja sinä Mervi, jos sua ei kiinnosta lukee näitä, ku pitää kokoajan valittaa niin mene pois! Ei tääl oo pakko lukee näit!!! Ja enköhän mä tiiä mitä mä tarviin kanilleni??! Ja sulle joka vastasit kiltisti mervin viestiin; mun häkki on ihan ok:n kokonen, mut isompikin vois olla ja se koppi tulis sinne mun häkkiin, että kani tuntisi olonsa turvalliseksi ja voisi mennä kesäisin auringolta suojaan ja sateelta(vaikka se ei ole taivas alla, öisin) JA VIELÄ YX JUTTU: OISKO KELLÄÄN HÄKKIÄ, KOPPIA TAI VALJAITA???!
Miten te aina viittittekin arvostella toisii ja yrittää löytää niitten teksteista värheitä.... Eihän tänne enää uskalla mitään kirjoittaa kun aina tulee sellasia kommentteja... Jos ei mitään muuta löydetä aletaan motkottaa kirjotus virheistä.
No voi voi...
Ehkä tästä tulee sellainen kostonkierre, että kun itse joskus pyytää asiallista kommenttia ja saa osakseen vain v........, niin jollekinhan se täytyy kostaa? Ei vaan, mutta tällaisia kokemuksia tältä palstalta. Pyydän anteeksi jos olen nyt jotakuta loukannut kommentillani!