Voisitteko ottaa tyttökamux sellasta, jolla on finnejä naamassa, hartioissa, vähän selässä, ja rintojen lähellä siis ei yhtä nenänpäässä, vaan todellakin "paljon"? Monet väittää, et rakkaus on tärkeintä, mutta haluisin tietää, kuinka moni OIKEESTI vois ottaa "finni-pään" tyttökamux pelkän rakkauden takii? Vai ettekö missään nimessä suostuis ottaa "finni-päätä"?
POJAT!!!!
kysyjä
6776
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mixei, koska jos se siihen kaatuu että toisella on finnejä enemmän kuin toisella ni ei voi muuta ku nauraa päin naamaa ja toivotella hyviä jatkoja JOTEN...ei niillä vinneillä nyt niin väliä ole jos oikeasti välittää!:D on varmasti ollut/on jokaisella!"Sanotaan että rakkaus on sokea" ;)
No en ole poika, mutta vastaan, koska itse kärsin samasta ongelmasta kuin sinä. Silti olen onnellisesti seurustellut jo kolme vuotta (ja poikaystävälläni ei ole finnejä):) Eli kaikki eivät välitä, vaikkei ulkokuori täydellinen olisikaan, mutta toiset taas eivät kyllä varmasti vilkaisekaan finniongelmista kärsivää.
Kehotan sua kuitenkin hakutumaan ongelminesi ihotautilääkärille. Siis nimenomaan ihotautilääkärille, ei tavalliselle yleislääkärille, joka ei osaa tehdä muuta kuin määrätä tehottomia voiteita tai pahimmassa tapauksessa jopa vähättelee ongelmaasi. Älä jää odottelemaan, sillä jos finnejä on paljon ja joka puolella, jää niistä valitettavan helposti myös elinikäisiä arpia. Akneen on hyviä lääkkeitä ja jokaiselle löytyy varmasti jotakin. Eli ihotautilääkärille niin kuin olisit jo, niin ei sitten tartte niitä finniongelmiakaan enää niin pohtia:)
=) Kiitti "huolenpidosta", mutten sitä tarvi. Käyn säännöllisesti iholääkäril, eikä finnei oo enää nii paljon, mul on ihana, ("finnitön") samanikänen poikafrendi, joka välittää must sellasena ku oon. Toi kysymys tuli vaan mielee. ;)
Eihän ne finnit ole rakkauden esteenä, mutta mitenpä aiot saada rakkauden leimahtamaan, kun pojat eivät halua tutustua sinuun finniesi vuoksi. Ok, toisille tulee herkemmin finnejä kuin toisille, mutta kun huolehtii oikeasti ihon hygieniasta, niin niistä pääsee eroon ja jos akne on todella paha siihen saa lääkityksen.
Tää on ärsyttävää. Jos on finnejä, susta heti ajatelaan, et oot likainen, tai et hoida ihoasi hyvin. Vaik hoitais enemmän ku tavallisesti!!!!! Se johtuu osittain myös geeneistä. Vaik et söis mitään rasvaista, likasilla käsillä nyppis naamaa, "lääkitsisit" ihoasi, tai muuta, voit kuitenkin saada finnejä, geenien takia!!! Ajatelkaa, hyvät ihmiset!!!!!!!
Niin just..mulla on ihan sama ongelma et mul on finnejä aika paljon naamassa ja selässä ja must tuntuu et kaikki luulee et en hoida ihoani enkä pese naamaani yms. mut niin ei oo.. Joka kerta kun vaan voin pesen meikit himassa pois ja annan ihon "hengittää" ja käytän voiteita niihin ja pesen joka aamuin illoin, joskus päivälläkin ja sit oon lopettanu kokonaan juuston ja suklaansyönnin, mitkä molemmat on mun herkkuja...Eli kaikkee teen sen eteen ja sit jengi luulee et en tee mitään niille..se rupee kyl ärsyttää..tietäis vaan!! Mut kysyjälle haluisin sanoo et ei ne kundit(ainakaan kaikki) välitä et onko finnejä vai ei..Mun oma kundikaveri kehuu mua kauniiksi joka ikinen päivä melkeen ja on sanonu et ei mitkään finnit tee rumaksi ja että kukaan ei niitä kattele...Et ei se kauneus tuu siitä että onko finnejä vai ei vaan ihan jostain muualta... Muutenki se on sanonu et sitä ei haittais vaik mul ois koko kroppa täys niitä et silti olisin sen mielestä kaikkein kaunein... En tiiä sit et sanooko se vain noin jotta mun olo helpottuis, mut kyl se nyt ainakin puoliks tosissaan oli... Et tsemppii vaan niitten kanssa, ajan myötä ne kyllä lähtee sit pois...