PÄÄTTÄJÄISET!

Varmaan mooonien päässä pyörii, "Kohta kesäloma eikä vieläkään ole tapahtunut mitään kiinnostuksen kohteen kanssa..".
Eli nyt tulen arka aihe ilmoille.
Mitä sinä haluaisit ihastuksesi tekevän viimeisenä päivänä suhteenne aloittamiseksi?

Kuinka moni on päättänyt vakavissaan "ottaa härkää sarvista" viimeistään viimeisenä päivänä?

Mitkä ovat viiiiimeiset keinot ja ässät hihassa?

Kiittäen, onnettoman ihastunut ja ujo nuori mies.
15701
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Oon miettiny tota itekkii...oon tullu siihe tuloksee et koulun loppumis päivänä...tai no oikeestaa iltana meen juttelee sille pienes hiprakas ettei pupu mee pöksyy! :D Aijon jutella sille niitä näitä ja sitte kysyy oisko siihen mitää mahkui!!! täysin järjetön idis mut jotaa on tehtävä ku en saata nähä sitä enää koskaa! :(
Mee ihmees juttelee säkii sille sun typylles...ei sulla varmaa oo hieveesti menetettävää! =) lykkyä tykö!

Äänestä
  • Itekin oon ajatellu, että jos nyt ei sitten päättäjäisissäkään mitään tapahdu niin jään sitten ainakin sinne kaupunkiin ja koitan nähdä tytsyä sitten illemmalla :)
    Ostin jo kuohuviinipullonkin päättäjäisiä varten.. Saas nähdä juodaanko se iloon vai suruun.
    Se on muuten hurjaa kun vaikkei tosiaan olis mitään menetettävää nii siltikään ei meinaa uskaltaa mennä juttelee!!
    Mutt' kiitti! Näihin tunnelmiin ja toivotaan parasta itse kullekin ja ennenkaikkea, Kuulemiin! Lycka till myös sinulle!

    Äänestä

mä haluisin et se tulis ennen sitä päättäjäispäivää mua pyytää yhteen..


ja jos ei se sitä tee siihen päättäjäispäivää mennessä.. niin sit mä kysyn sitä=)
ja nolaan itteni...

viimeiset keinot.. mäs oitan sille tai viestitän.. =) voi että mä oon nolo..=)

Äänestä

mä pyydän sitä vanhojen tansseihi ens vuodeks vikana päivänä ja sit joskus myöhemmin kesällä kerron tunteistani sille.

Äänestä
  • .hei tyytö 86 se ei oo yhtään noloo mä oon yrittäny sitä yhen tytön kaa mut se ei vaan suostunu alkaan mun kaa aion yrittää vieeelä kerran..

    Äänestä

  • rocky kirjoitti:

    .hei tyytö 86 se ei oo yhtään noloo mä oon yrittäny sitä yhen tytön kaa mut se ei vaan suostunu alkaan mun kaa aion yrittää vieeelä kerran..

    Elikkä mull on kans toi juttu käynnis.. Tai siis jos ketään kiinnostaa, mull on "kai" juttuu sellasen mua hiukka vanhemman jätkän kanssa, ja se on sen verran ujo, ettei se SITÄ jotain noin vaan sano..! Nyt siis ois niinku "viimenen chanssi" vähä niinku.. vihajata omia tunteitaan ja niin edelleen. Tosin, onhan se itekkin jotain sanonu et tottakai me nähää.. =)

    Äänestä

  • rocky kirjoitti:

    .hei tyytö 86 se ei oo yhtään noloo mä oon yrittäny sitä yhen tytön kaa mut se ei vaan suostunu alkaan mun kaa aion yrittää vieeelä kerran..

    mä toivotan sulle onnee..!! ja toivottavasti se tällä kertaa suostuu..=)
    mut mä en oo noin rohkee.. mut .. pakko..=)

    Äänestä

Mä oon ollu vuoden ihastunu yhteen jätkään ja oon ydittäny koulus saada sen huomiota muhun päin. Se on onnistunu siinä ja siinä!
Mutta siltikään ei oo mitään tapahtunu ja enää ei oo kun 2 päivää koulua!! Ja ne kaksi päivää on mun viimmeiset mahdollisuudet ja mä oon päättäny lähettää sille tekstarin..en tiiä kannattaako, mut eipä siinä mitään menetäkkään! ;)

Äänestä

se mitä sen pitäs tehä viimesenä päivänä meijän suhteen hyväks, ois et se jättää muijansa... ei voi mitää, mut se muija pettää sitä koko ajan... se tietää, et oon sen peräs ja jos se meinaa kestää muijaansa, ni katukoot sitte vanhempana ku ei mua ottanu!!! kyllä sitä sitte kaduttaa:D

Äänestä

Toi tuo mieleen mun ysil vikan päivän olin niin päättäny et annan kirjeen tai sanon et tykkään siitä tytöstä hänelle..mutta ei niin ei..en sanonu mitään ihailin vain häntä siinä kauniissa sinisessä puvussa..aijai..hmm..olisi ihana päivä..olin tykännyt ko. tytöst 8lk:n puolestä välistä 9:n loppuun, tosin yli olen päässyt ja joskus törmäänkin ko. henkilöön ja ajatus palaa mieleeni. Tosin hän ei varmaan vieläkään tiedä.

Äänestä
  • Itekin oon jopa huono noissa viimeisissä tilaisuuksissa jonka takia asiaa aloin aprikoimaan tässä.
    Joskus on niin hyviä tilaisuuksia osoittaa rakkautta, mutta ei niin ei..
    Kuitenkin nyt päättäjäisissä kuvitellusti tapahtuu näin:
    Meen sinne, näen Hänet jossain yksin katselevan minua, silleen odottavasti, sitten minä vaan kävelen ohi silleen koviksen näköisesti.. sitten homma päättyy ja tuun taas kotiin tietokoneen ääreen kirjoittamaan miten kauhea olen ja kerjäämään sääliä...
    Noin siinä voi mennä, mutta KUN EI SAA!
    Haluisin kerrankin tehdä ritarillisia asioita ja saattaa itseni elämäni ensimmäiseen ihmissuhteeseen naisen kanssa..
    Noh, päättäjäiset on vielä edessä joten mitään ei ole vielä menetetty, mutta kamalaa on olla ujo...

    Äänestä

moiks! mä ainakin meinasit tehä asialle sellain et meen kysymään onks mulla mitään mahiksia, varmaan niinku sitte päättäjäis-iltana, ku suurinpiitein kaikki ysit on kaupungis juhliis..tai viimeistään kesälomalla textaan sille ihanuudelle..jos en satu näkemään päättäjäis-päivänä! ;) onnee sulle sen kanssa!

Äänestä
  • Huomenna on jo perjantai. Miten mä voisin kysyy mun ihastusta yhteen mun kaa...ajattelin soittaa pihiksen sille tänään numero päällä, ja jos se vastaa ni sit huomenna on kova yritys saada se huomaamaan et mä oon sen elämän nainen! Mä oon tykänny kyseisestä jätkästä koko ysi luokan et edistystä pitäis tapahtuu! Me asutaan eri paikkakunnilla joten lauantaista en tiiä et kohdataanko. Mut mun on pakko saada tietää onks mul mahiksii sen suhteen! Onnea vaan kaikkien yrityksille! Kertokaa sit et miten kävi..=)

    Äänestä

  • Marianne kirjoitti:

    Huomenna on jo perjantai. Miten mä voisin kysyy mun ihastusta yhteen mun kaa...ajattelin soittaa pihiksen sille tänään numero päällä, ja jos se vastaa ni sit huomenna on kova yritys saada se huomaamaan et mä oon sen elämän nainen! Mä oon tykänny kyseisestä jätkästä koko ysi luokan et edistystä pitäis tapahtuu! Me asutaan eri paikkakunnilla joten lauantaista en tiiä et kohdataanko. Mut mun on pakko saada tietää onks mul mahiksii sen suhteen! Onnea vaan kaikkien yrityksille! Kertokaa sit et miten kävi..=)

    joo niin mulla ihan sama juttu ku sulla : oon ollu kyseiseen jätkään melkein koko ysi luokan!! eli nyt kyl pitäis jotenkin näyttää sille mun tunteet..se on niin sulonen :) et meinaa jalat mennä alta aina ku näen sen..vappuna oli tarkotus vähän tehä asialle jotain mutta humalassa menin selittämään vähän kaikkee..selitin sille kaikkee muuta ku sen, mitä ois pitäny sanoo jo ajat sitte..onks kukaa tääl ihastunu sellai et ku ajattelee kyseistä henkilöö ni tuntuu mahassa sellai jännästi ja haluis vaan olla sen kaa yhes? siis mulla tuo on joka iltainen tunne ku ajattelen sitä illalla viimeiseksi ja aamulla ensimmäiseksi..mut hei onnee teille kaikille ja koittakaahan saada huomenna (lauantaina) jotain tehtyä asialle!! jos ei muuta ni textatakaa, säkin joka asut sen kaa eri paikkakunnalla, niin jos et tänään saanut tehtyä mitään asialle ni textaa huomen illalla et missä se on ja et voisko se tulla käymään jossain tietys paikas et sul olis asiaa! :)) joo mut onnee vielä kerran ja kerrotaan sitten miten kävi! muistakaa et kesä on rakkauden aikaa..! ;)

    Äänestä

oon täysin kusessa yhteen kundiin, joka menee eri yläasteelle ku mä. mä aattelin, että mä annan sille mun kukan (kutoset kukitettiin) mutta en saanu hetkeä!!! nyt se menee eri yläasteelle enkä mä nää sitä enää. se kyllä tietää et mä tykkään siitä, ja seki tykkää musta, mutta sen äiti on vähän vaikee...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vekkuli kirjoitti:

Varmaan mooonien päässä pyörii, "Kohta kesäloma eikä vieläkään ole tapahtunut mitään kiinnostuksen kohteen kanssa..".
Eli nyt tulen arka aihe ilmoille.
Mitä sinä haluaisit ihastuksesi tekevän viimeisenä päivänä suhteenne aloittamiseksi?

Kuinka moni on päättänyt vakavissaan "ottaa härkää sarvista" viimeistään viimeisenä päivänä?

Mitkä ovat viiiiimeiset keinot ja ässät hihassa?

Kiittäen, onnettoman ihastunut ja ujo nuori mies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu