"Voidaanko valokuvien pistelyllä...

Volverine

Pystytäänkö toista vahingoittamaan, jos pistellään neuloilla valokuvaa tai leikellään vaatteista kirveellä hihoja tai lahkeita irti?
Olen nähnyt tehtävän tätä mm. Venäjällä, ja sitä on tehty mm. ´minulle. Liittyykö mustasukkaisuuteen???

8

2117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • astral

      Minulle tehtiin aivan samoin, tosin ainut mitä minulle kävi oli nopea kaljuuntuminen.

    • tietenkään

      Ei pystytä.

    • Make

      Tapahtuu toki, joillain ihmisillä jotkaleikkelevät ja pistelevätvihamiehensä kuvaatapahtuu rentoutumista kun hesiten saavat purkaaagressioitaa, parempi sekin kun leikellä itte kohdetta. Totavois kokeillaterapia keinona.

    • AROSUSI-09

      kytkentä aiheeseen,kun exiinsä pottuuntuneet tytöt polttivat poikien valokuvia roskakorissa ja kuten aina,kun pahaa lähetetään muille,se tulee kolminkertaisena takaisin,eli tyttöjen kämppä paloi:D

    • harmaa

      Valokuvat on vain pyhitettävä ensin.
      Tietenkään en kerro miten se tapahtuu.
      Samaa tekniikkaa voidaan käyttää myös hyviin tarkoituksiin.

      Hyvän tekemistä voi harjoitella lähimpien kanssa ensin.

      • Perustuu samankaltaisuuteen: kuva = kohde. Harrastettu antiikista asti mm. vaha- tai riepunukeilla ja myös muualla maailmassa. Jos saatte käsiinne Malinowskin kirjan niin siinä on kuvauksia.

        Toinen magian muoto on yhteenkuuluvuus eli osa vastaa kokonaista. Sekin on vanha idea. Esim. kynnenkappale vastaa koko ihmistä.

        Eivät muuten ole todellisuutta, liittyvät vain tapaan, jolla ihmiset ajattelevat. Sama ominaisuus saa tunnistamaan kohteen esim. pilapiirroksesta. Aivojen tapa hahmottaa.


    • Mitenhän kävi

      niiden kaikkien ihmisten ja eläinten joiden kuvat poltin erästä arkistoa siivotessani. Paloivatkohan kaikki elävältä, olen todella huolissani, auttakaa!

    • Ja tulostimet laulamaan!

      Täytyy ruveta puhkomaan kaikki G.W. Bushin apinannaamat mitä vastaan tulee...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      94
      5482
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4191
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      34
      2409
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2238
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1835
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1494
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      33
      1342
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1158
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1051
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      22
      1048
    Aihe