ulkomaalaus

Tervehdys

Olen maalaamassa uudelleen verhoiltua rintamamiestaloani. Talossa on nyt sahapintainen käsittelemätön ulkoverhouspaneeli. Maaliksi olen valinnut UULA PETROOLIÖLJYMAALIN. Onko jollain kokemusta ko. maalista. Sillähän riittää kertamaalaus. Homeenesto alle ja maali päälle.
1475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tee juuri niin kuin kirjoitit. Pontti (jos sellaista on) niin olisi kannattanut maalata ennen seinään laittoa maassa. Kerta maalauksella tulee valmista erinomainen maali. Itse otin Fintexiltä petrooliöljymaalin kun siinä jo valmiina seassa homeenesto, säästyypä yksi työvaihe.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maalaustalkoot elokuussa kirjoitti:

Tervehdys

Olen maalaamassa uudelleen verhoiltua rintamamiestaloani. Talossa on nyt sahapintainen käsittelemätön ulkoverhouspaneeli. Maaliksi olen valinnut UULA PETROOLIÖLJYMAALIN. Onko jollain kokemusta ko. maalista. Sillähän riittää kertamaalaus. Homeenesto alle ja maali päälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu