Erikoinen nimi

Mitä mieltä olette tytön nimestä Laria? Toisia nimiä, jotka tekisivät koko nimestä nätin kokonaisuuden?
4608
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei oikein sytytä minua. Ja samaisesta syystä on turhaa lähteä keksimään toisia nimiä, kun ne eivät tee tuosta kauniinpaa minun korvissani.

Äänestä

Poikaako toivoitte kun olette laittamassa poikamaista nimeä tytölle?

Ei sovi tytön nimeksi sitten millään!

Äänestä

Nimihan ei ole osuva ja tarkoituksenmukainen pelkastaan sen perusteella, milta se lausuttuna kuulostaa. Jokaisella nimella on historiansa ja merkityksensa, mika tekee nimesta uniikin ja mita nimen kantajat sitten vievat eteenpain. Mika on Larian merkitys?

Äänestä

Aleksiina:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*Sarah* kirjoitti:

Mitä mieltä olette tytön nimestä Laria? Toisia nimiä, jotka tekisivät koko nimestä nätin kokonaisuuden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu