Lukekaapa lauantain ilta-sanomat mitä siellä lukee se kertoo miten te arvostatte maahanmuuttajija kun ne tekee töitä. ja maksavat veroja se on ihme juttu jos tekee töitä niin sekään ei ole hyvin että en ymmärrä miten teidän mieleksi pitäisi olla. polisitkin olivat siis rasisteja eivät ottanee edes putkaan hakkaajija vaan katsoivat henkilö tiedot siinä kaikki.voi te sarvikuono kansa ette te muuta voi olla.
Lukekaapa
++++++++++
261308
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
haista jo paska rasisti vuohotuksines!Itse olet rasisti,et vaan älykääpiö sitä huomaa!
Niinpä tietysti kun on kyse sarvikuonoista.jos mustalainenolisi tuon tehnyt niin te olisitte varmaan heti kauhistelleet.koira ei polje toisen koiran hännän päälle. eikös se niin olekin.sarvikuonot.
Mistähän se oikeastaa johtuu että meistäkin on tullut rasisteja. ajaltelkaapas vähän. jos teillä ollenkaan aivot pelaa niin varmaan tiedättekin sen. että mistä se johtuu.
niin ehkä saadaan nauraa todella makeasti. Olitko
ajatellut laittaa sen valkolaisten piikkiin???
Kyllä meillä aivot pelaa, älä sinä siitä huolehdi.
Se tässä juuri ihmetyttää että selitys teidän
rasismille ja valkolaisten väheksymiselle olisi
vain ja ainoastaan valkolaisten syytä, mikä ei missään
nimessä ole koko totuus. Tarkastelkaapa niitä omia hölmöjä
tapa- ja käyttäytymis sääntöjänne oikein luupin kanssa
josko niistä löytyisi sittenkin niitä jyväsiä jotka ovat teidät
ajaneet siihen asemaan mikä teillä nykypäivänä vieläkin on.
Taitaapa sieltä löytyä ne todelliset
esteet teidän osallistumiselle täysivaltaisina
yhteiskunnan jäseninä tämän yhteiskunnan toimintaan.
Yksi käsittämättömimmistä ilmiöistä
on juuri tämä pelleily niillä vaatteilla joita pitäisi minun mielestä
käyttää vain sirkuksessa. Ja vain sen esiintyjän.
Siis minkä helvetin takia pitää päällä koko elämänsä ajan
sellaisia rytkyjä jotka käyvät jopa terveyden päälle!?!
Saako siitä muiden ihmisten arvostuksen ja kunnioituksen
vai mitä?!? No, sillähän ei tässä ole mitään merkitystä jos smugu
arvostaa ja kunnioittaa toista smugua kun kysehän on siitä
mitä se on ja miltä se näyttää valtaväestöön päin. Eli valkolaisten
arvostusta ne rytkyt ei ole tuoneet smuguille eikä tule koskaan tuomaan.
Kyllä se vaan on niin että se arvostus tulee tekojen (koulutus,työ yms.)
myötä eikä pelkkänä mallinukkena elämisellä. Ja tähän asiaan on smuguilla
avaimet omissa käsissä. Mikä estää käyttämästä niitä avaimia???
miltä tuntuu olla idiootti?
sen, mutta senhän me tiedämmekin jo!!!
valkolaisten rasismiin tarvitaan kaksi osapuolta=rasisti ja se toinen,tähän mennessä ollaan oltu myö se toinen mutta on tavat muuttuneet ja ajat kääntyneet että turha valitella jos löytyy meijä porukoista ihmeisiä ketkä ei juuri pidä valkolaisista ja sanoo sen päin naamaa!
no jos teijä mielestä on meijä kulttuurissa hölmöjä tapoja niin käännäppä katseesi omaan kulttuuris ja näe miten hyvin voiva se on,kyllä minä tiijän teijän kulttuurin harrastelijat!
sä voit keräilä sitä arvostustas loppu elämäs sielä töissä raada niin kauvan kun sielus jaksaa en voi kun nauraa minkälaiseks on teidän kulttuuri menossa,olen toki tavaannut normaaleja suomalaisia jotka omaa terveet tavat ja heitä kunniotan!
yritit sanoa viestistäsi että kun myö luovutaan kulttuuristamme ja vaaatteista niin vasta sitten ollaan tervetulleita teijän piireihin?? NO sanompa suoraan vastauksen omalta osaltani ettei näin tule käymään ja jos on siittä kiinni niin sanon huithait teijän mielipiteille.
Te ootte aina vihannu muita vaan sen takia,ettei ne oo mustalaisia.Kaikista paskasimpia ja umpiluupäisimpiä rasisteja ootte just te lankkiturvat.Teistä ei löydy,ettekä te osaa tehdä mitään hyvää.Pahaa kyllä teette,tapatte,varastatte ja räitte pitkin katuja ja haistattelette.Painukaa vittuun täältä Suomesta,kun ette kerta ole suomalaisia ettekä halua tätä maata rakentaa.
se pahin rasisti oot toisekseen ei olla lähössä minnekkään tää on meijä maita!!
Kukahan sinu auttoi tuossa arvaamisessa. mutta oikein arvattu saat palkinnoksi papukaijan merkin otsaasi. oleppa hyvä.
Voi hemuli parka sinua nyt on jäänyt päivä unet ja lääkeet ottamatta. nyt joutuin ottamaa lääkkeet ja päivä tirsat. ja koita hemuli parka virkistyä. etsi itsellesi elämä ja anna muitten olla rauhassa. jos ei ole paljoa pyydetty. niin mene pois täältä rasisti paska hemuli eikait se haittaa vaikka minä kutsun sinua hemuliksi. ei varmaankaa haittaa tuolaista sarvikuonoa. vai oletko peräti virtahepo.
että olen hiukan yksinkertainen, mutta en voi sille mitään. En jaksanu käydä koulua enkä muutenkaan lue lehtiä enkä... tätä listaa voisin jatkaa loputtomiin mutta en jaksa. Toivon ymmärrystä!??
Kyllä me ymmärretää sinua kun ei ole järkeä niin ei ole ja taas heilut täällä toisen nimimerkillä. mutta minä ymmärrän sinua ihan hyvin .ethän sinä osaa ottaa omaa nimi merkkiäsi. että siittä vaan.
Jos tää olis teidän maata,niin te myös tätä rakentaisitte ettekä repis.
...takasin sinne Intiaas.Paskanna ja haise siellä,kun et ole ees suomalainen vaan aivoton sekasikiö.Et kuulu tänne elukka.
sieltä mun nimeä käyttämästä!! Ärsyttää tommonen, ja sitten vielä valittaa.
Siellähän voitte järjestää teille tyypilliset pohojalaaspoikien-bileet.Alatte olla kuuluisia jo niistä chattipuppeloinneistanne plussa-ukko.
ELI SINUU HÄIRITSEE ROMANI NAISEN VAATTEET... MIKS IHMEESSÄ??? MIETIPPÄ NYT VÄHÄN..ETHÄN SINÄ JOUDU NIITÄ PITÄMÄÄN..???????
...ette voi tehdä sitä tätä ja tuota...Helppo kieltäytyä vaikka mistä töistä, ihan vaan vaateisiin perustellen.Moni tekee tätä, perustelee ettei voi mennä melkein mihinkään töihin, kun ei muka voi muissa vaatteissa olla.
Vaikka on muunlaisiakin.Ettei ihan täysyleistys sentään....
Sanoinko että ne minua häiritsee?!? Enpä tainnut
sanoa. Onko luetun ymmärtämisessä hiukan vaikeuksia?
Ei ne minua häiritse vaikka ovatkin sika törkeen
rumat vetimet mitä oon koskaan kenenkään päällä
nähnyt. Mutta sitä ei vaan voi yksinkertaisesti
ymmärtää että joku ihan joutuisi vetämään päällensä
semmoiset rytkyt jotka ovat jopa terveydelle uhaksi.
Että miettisitpä itse jos sulla on siihen tarvittavat välineet
päässäsi.
En vaan ole vieläkään ymmärtänyt sitä miten te smugut
olette onnistuneet hommaamaan itsellenne sellaisen aseman
tässä yhteiskunnassa kun voi elää läpi elämän
kuin mallinukke liikkeen ikkunassa, sirkus vaatteet päällä,
korut kaulassa ja korvissa killuen.
Kuka pököpää teille on nämä kaikki tapakulttuuriin liittyvät
asiat rustannut??? Ei pitäisi vinkua rasismista tms. jos
väestöryhmä itsepintaisesti haluaa pysyä ikäänkuin totaalisesti
yhteiskunnan ulkopuolella mitä tulee yhteiskunnassa vaikuttamiseen
esim. omien asioiden parantamiseksi.
menit möläyttää miten rassisti oot "kun et ole ees suomalainen vaan aivoton sekasikiö.Et kuulu tänne elukka." ei voi muutakun naurraaaa miten tinali oot
Tehän kiellätte olevanne suomalaisia ja pidätte meitä vastaan meteliä ja tapatte meiän lapsia.Jos se sua naurattaa niin onpas hauska huumorintaju sulla.
kyllä oot vaikea tapaus muuntelet kertomustas vaikka edelisestä viestistä voi lukea mistä oli kyse..
Naurattaa kohta itteäniki tollaset hullut,jotka nauraa ihmisten tappamiselle elikkä ihmisveriuhreille joista saatte plussapisteitä toisiltanne.nauraaaaaaaaaaa!!!!
mustalaisakka pidä niitä loimia sen takia että joku perinne velvoittaisi! Se pitää niitä sen takia että sinne on hyvä piilottaa varastetut tavarat ja voi jumaliste, mees tutkimaan vaikka näkisit sinne niitä työnnettävän, mikä molotus alkaa. Olet rasisti ja vaikka sun mitä!Kyllä edelleen pitää paikkansa vanha sanonta: Kädetön ja jalaton mustalainen on SUHTEELLISEN rehellinen!!
Vai mamut maksavat veroja?
Taitaapi olla niin että nämä ahkerat ravintolayrittäjät saavat pitää puljuaan 2 vuotta maksamatta veroja. Ja kahden vuoden kuluttua pulju laitetaan serkun kaiman nimiin, ja taas saa olla pari vuotta maksamatta veroja...
Olettekos koskaan ihmetelleet miksi suomalaiset eivät tällaisia paikkoja pistä pystyyn? Ei vaan kannata...
Ei sinällään, ihan hyviä lättyjä paistelevat, mutta ei vaan ole kovin reilua tällainen erityiskohtelu...