korvikkeesta tavalliseen maitoon..

lapsi on nyt 8kk ja on alusta asti juonut nan äidinmaidonkorviketta. Minkä ikäisinä olette alkaneet antaa lapsillenne tavallista maitoa? tiedän että suositus on 1v mutta minkälaista haittaa aiemmin antamisesta voi olla?
3453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oma tyttöni on piirun vaille 1 ja äitinsä on jo pari kuukautta kuulemma antanut maitoa puolet ja puolet. Itse annan pelkästään tuttelia. Tai no, puurot keitän kyllä tavalliseen maitoon.

Äänestä

viilin ja jugurtin muodossa, kun niistä ei ole tullut mitään..rupesin antamaan pelkkää maitoa ihan totuttelematta n.1v ikäisenä.

Äänestä

joops. meillä tyttö on kohta 11 kk, ja on nyt saanut n.1,5 kk tavallista maitoa. sitä ennen laitettiin puolet vastiketta ja puolet tavallista, niin varmistuttiin sen sopivuudesta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mami kirjoitti:

lapsi on nyt 8kk ja on alusta asti juonut nan äidinmaidonkorviketta. Minkä ikäisinä olette alkaneet antaa lapsillenne tavallista maitoa? tiedän että suositus on 1v mutta minkälaista haittaa aiemmin antamisesta voi olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu