ikävä on kyllä ehkä maailman vammaisin asia. Se on jotain täysin selittämätöntä ja pilaa hyvänkin päivän. Mun "oma kulta" lähti viikko sitten ruotsiin/norjaan/tanskaan soittamaan, eikä tule ennen kuin ensi viikolla. Eilisiltana iski suunnaton kaipuu ja viimeyönä näin tyhmää unta siitä kuinka oltiin muka erottu. hmm..
Toisaalta ikävä kyllä on myös maailman ihanin asia. Ei ole mitään sen mukavampaa kuin sitten viikkojen jälkeen nähdä taas ja viettää aikaa yhdessä. :)
Toisaalta ikävä kyllä on myös maailman ihanin asia. Ei ole mitään sen mukavampaa kuin sitten viikkojen jälkeen nähdä taas ja viettää aikaa yhdessä. :)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mutta ainakin tiedät,että sun kulta tulee takaisin.
Nyt ikävöit ja toivot,etttä kultasi olisi vieressäs,ettei se olis poissa..
Mutta tiedät, että hän tulee takaisin ja saatte olla yhdessä.
Oot siis todella onnekas tyttö.
ole onnellinen että se on poissa vain viikon! mulla on ikävä yhtä jätkää, se asuu kaukana... en tiedä koska nähdään seuraavaks..tuskin koskaan..=(
olenhan minä onnellinen kun tiedän että ei mene kauaakaan kun saan sen taas tuohon viekkuun. Tämä onkin sitä hyvänlaatuista ikävää luulisin. ;)
Tiedän sun tunteen :P koska mun ukko lähtee joka viikko Ruotsiin :/ Hän tekee töitä Hki-Tku-Tkhlm välillä, joten hän on viikot poissa. Nyt on ollu tuskaa omalla lomalla, kun joka maanantai näen hänen lähtevän autolla, mutta tiedän että tulee takaisin viimeistään lauantaina :)))
mä nään mun