Nostolaitesovitteinen prosessori

arky

Millaisi ovat Traktorin nostolaitteisiin tulevat prosessorit? Hinnaltaan ne ovat kohtuullisia vähään käyttöö. Hakki ja patu ainakin valmistivat niitä. Olis tarkoitus hankkia tämmöinen. Pitääkö kuormain olla rungossa kiinni? Kokemuksia, kiitos!!

4

10868

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TKH
    • EHDOTTOMASTI! muuten tulee ongelmia.Ja tarkoitin sitä traktorin runkoa.

    • mukavuusmetsuri

      Taisit tosin tarkoittaa rullasyöttöisiä prosessoreita mutta kirjoitanpa kuitenkin. Viime talveksi hankin Syke Patu sykeprosessorin ja Patu kaatopään reilulla 2000 eurolla. Kokemukset ovat pelkästään positiivisia.

      Eihän se moto ole mutta kyllä se on eri mukavaa istua lämpimässä kopissa verrattuna sahan kanssa lumessa rypemiseen. Sahalla ei vauhdissa mitenkään pärjää ja "sisätöissä" jaksaa pidempää päivää.

      Kuormaimena on 7,5m Patu ja kyllä ehdottomasti kuormain runkosovitteissa. Ero nostolaite kiinnitykseen on huikea. Nosturin liikkeet "tuntee" ja ne ovat paljon paremmin hallinnassa kuin heiluvassa 3-pistekiinityksessä.

    • arky

      Kyllä kelpaa syke periaattella toimivan prosessorin käyttäjän kokemuksia. Kumpi lie käytännössä parempi? Kiitos

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1679
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      66
      880
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      643
    Aihe