Apuja?

Kun sille hamsterille saa antaa sitä jogurttia. Niin minkälaista tai minkä ''merkkistä?'' Ja saako niille antaa voileipäkesin muruja? Vaikka makupaloina? Kertoisitteko joitakin reseptejä?Sellaisia missä on sekaisin kaikkea mitä hamsu syö. Olisin hyvin kiitollinen. ^^
2242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

moi,voit antaa maustamatonta jogurttia,tai puuroa ´mihin voit sekoittaa raastettua porkkanaa ja kaiken näköisiä vihanneksia.mun hamsterit tykkää yli kaiken apiloista ja varsinkin niitten varsista...ja piltit on hyviä...en tiiä oliko tässä mitään uutta sinulle mutta ajattelin kuitenkin kirjoittaa...

Äänestä
  • hamsterille oisi hyvä antaa kerran viikossa raakaa jauhelihaa tai ylipäänsä liha ruokaa ois hyvä antaa...mun Vili-hamsteri rakastaa piltin naudanlihaa ja perunaa. Tulisi kuitenkin katsoa ettei ruuissa ole sipulia, sitrushedelmiä, se ei ole paistettua, liian suolaista/mausteista tai sokerista (karkit,keksit, suklaa)...muuten hamsteri voi syödä lähes kaikkea. Voileipä keksit on aika vaarattomia, mutta onhan kaupoissa jyrsijöille tarkoitettuja herkku nappuloita esim. jugurtti nappeja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä vaan. kirjoitti:

Kun sille hamsterille saa antaa sitä jogurttia. Niin minkälaista tai minkä ''merkkistä?'' Ja saako niille antaa voileipäkesin muruja? Vaikka makupaloina? Kertoisitteko joitakin reseptejä?Sellaisia missä on sekaisin kaikkea mitä hamsu syö. Olisin hyvin kiitollinen. ^^

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu