Minä tulen iloiseksi hyvistä kavereista.
Mistä sinä.
Mistä tulet iloiseksi?
7
481
Vastaukset
- Pii
Siitä, kun kulta tulee vastaan bussille, kun tulen töistä - tai siitä, kun kulta suukottaa niskaa juuri, kun olen nukahtamassa.
- Yksinäinen
Tulen iloiseksi siitä kun nukkumaan käydessäni ajattelen miltä tuntuisi, jos saisin kerrankin nukahtaa ihanan naisen viereen, jota saisin suukotella, hyväillä ja sanoa että "rakastan sinua"...
- just me
en ole taalla hetkella suomessa, keyboard on eri en voi kayttaa ääkköstä.. ja suomea ei ole minun aidinkielta, eli virheita on tulos... Niin mista tuun iloiseksi.. no pienista asioista joka ovat kuitenkin niin suuria, niin ku esim. hymy, aivan ihana jos joku sulle hymyilee. eiks niin? On kuitenkin niin paljon asiota joka tekee minust iloiseksi.. tuli vaa ensimmaiseksi mieleen hymy..
- asdvvsdr
Itse tulen hyvälle tuulelle pienistä elämän iloista: Vapaapäivästä, aamukahvista, kavereista, satunnaisista tupakki/piippuhetkistä, kauniin naisen hymystä, ulkomaanmatkasta, tyttöjen kanssa rupattelusta jne.
- Randolph
Luin taannoin kirjan professorista jolla oli vain muutama kuukausi elinaikaa.
Hän kiteytti elämän iloisten asioiden summaksi, jossa tarkoituksena on elää kaikki lapsuuden haaveet.
Itse en sairasta syöpää enkä ole kuolemassa kovin nopeasti, mutta ongelmani on se, että olen saavuttanut jo kaiken mistä unelmoin kun olin 5-16v.
En muista mitään lapsuuden unelmaani mitä en olisi jo ehtinyt tässä 30v iässä toteuttamaan. Tästä valitettavasta syystä nykyiset elämäni ilon aiheet ovat kovin teennäisiä massakulttuurin tuotoksia.
Elämmekö nykyään liian nopeasti? - jotain...
Tulen iloiseksi kun mielestäni viehättävä ja lämmin ihminen keskustelee kanssani. Tulen iloiksi kun mies hymyilee minulle. Tulen iloiseksi kun saan katsella terveen ja hyvän näköistä tavis miestä.. Koskettavan musiikin kuunteleminen saa minut hyvälle tuulelle. Hieronta saa minut hyvälle tuulelle.
- ILOITSEN hänestä!
Kunnioitan Halla-ahoa, rohkea ja älykäs mies on antanut meille vapautemme
puhua o m i s t a , oman maamme asioista,
surkuhupaisaa, että noin tärkeä ihmisoikeus on viety meiltä pitkiksi ajoiksi diktatoorisella pelottelulla!
Sortajia yrittä vieläkin pysytellä niskassamme, mutta tulle vielä aika, jolloin somalaiset ovat saaneet ihmisoikeutensa takaisin täysimääräisinä. Halla-aho on sen ajan airut.
Eniten halveksin omaa kansaansa sortavaa ihmistä, jos nyt sellaista voi tuolla nimityksellä kutsua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1764987Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184376Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993097Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2522947Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432882- 522501
- 271919
- 221737
- 341733
- 651709