mikä spywareohjelma

norman virustorjuntaohjelman kanssa? miten pystyisi torjumaan java ohjelmasta tulevat örrimöykyt kun aina tulee samat örkit onko siihen teillä gurut jotai niksejä?
4428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Muuta nämä asetukset niin ne örkit poistuu aina kun suljet selaimesi, koska temporary internet files kansioon ne yleensä aina itsensä ekaksi änkeää, just saman asian esim. AdAware ym. örkinpoisti ohjelmat tekee eli tyhjentää vain nuo mainitut kansiot.

Tämä asetus kannattaa muuttaa pysyvästi:
Avaa Internet Explorer
>Työkalut
>Internet-asetukset
>Lisäasetukset, laita ruksi, Tyhjennä Väliaikaiset Internet-tiedostot Tempporary-internet files-kansiosta kun selain suljetaan.
Laita myös Ruksi, Älä tallenna salattuja sivuja levylle, kohdan eteen
>Ok

Äänestä
  • Jos kyseessä on java niin ei paljon auta jos tyhjentää selaimen väliaikaiset tiedostot. Pitää tyhjentää javan väliaikaiset tiedostot. Eli ohjauspaneelista aukaisee javan ja sitten Temporary internet files kohdasta Delete files.

    Äänestä

noh mulla on myös norman ja oli samanlainen java ongelma.Ainoa millä sain troijalaiset pois oli heivata koko javakansio pois ja ladata uusiks javan sivuilta.olivat nimittäin niin mukavia kavereita että vaikka poisti niin 10 min. kuluttua olivat jo takas..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toimisi kirjoitti:

norman virustorjuntaohjelman kanssa? miten pystyisi torjumaan java ohjelmasta tulevat örrimöykyt kun aina tulee samat örkit onko siihen teillä gurut jotai niksejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu