mitä

mitä väliä sillä on että minkä operaattorin liittymä sulla on kuhan vaan kuuluu ja hinnat on ok, ei mulle ainakaan mitään väliä että lukeeko siinä puhelimessa saunalahti, sonera, dna yms..
ite vaihoin just saunalahti tekstari liittymän tele finlandin teleksiin, koska sen kk maksu oli halvempi.. ja selittäkää pliis mitä tarkotitte ku joku laiito et tf:n laskut on vähän mitä sattuu??!!??!!
5531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ovat tosi pienet ja se vaan passaa mulle.

Äänestä

Eipä nykyään operaattoreiden hinnoissa olekaan mitään eroa, suurella osalla perushinnat ovat ihan samat. Ero tulee vain siinä tapauksessa, jos lähipiirillä sattuu olemaan just operaattori X:n asiakkaita, silloin Sisäpiiri/Kaveripiiri/Whatever:in kautta säästöä tulee pikkuisen.

Äänestä

Elikkäs. Itselläni vaikuttaa nykyään hyvin paljon se, että tarjoaako operaattorini Puheluerittelyn joka on asiakkaalle rehellinen HINTATAKUU siitä, että laskutetaan oikein.

Telefinlandilta on nimittäin parin kaverini kanssa paljastunut pieniä ihmeellisiä laskuja. Ne epämääräisen isot laskut eivät olleet järkyttäviä summia mutta viideneuron heitto operaattorin hyväksi on jo liikaa. Saunalahden puheluerittelyssä voi tarkistaa nopeasti jos niissä on jotain epäselvyyttä.

Äänestä
  • Niihin puheluerittelyihinkin voi ylimääräisiä puheluita lisätä...

    Äänestä

  • Majakankaataja kirjoitti:

    Niihin puheluerittelyihinkin voi ylimääräisiä puheluita lisätä...

    Totta helvetis voi, mutta arvaa älähtääkö asiaks siitä. Tosin sellasia tapauksia Saunalahdella ei ole ilmennyt vielä yhtään kappaletta.

    Tosin vaikka et myönnä sitä ääneen niin olemme varmasti samaa mieltä siitä, että Varmempi laskutakuu rehellisyydestä on puheluerittely asiakkaille maksutta kun se että annetaan vaan saldot. Siitä voin olla varma, että Telefinlandilta on ylisuuria laskuja syystä tai toisesta tullut. Vahvoihin näyttöihin tukemalla olen sitä mieltä, että jonkin sortin puolitahallisesta vahingonaiheuttamisesta on asiakkaille tehty.

    Olen jo kolmen eri Telefinlandin outojen puheluiden laskua selvittänyt. Jokaisessa oli ilmennyt erittelyn tilauksesta, että saldot ja erittelyt kuukausimaksuineen eivät puhuneet yhtä kieltä. Asian kuitenkin konkreettisin todistein todistettiin joten myös Telefinland suostui asian korjaamaan. Nämä voivat olla yksittäistapauksia, mutta ainakin näistä tapauksista olen päättänyt, että vaadin maksuttoman puheluerittelyn jotta suostun asiakkaaksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


väliä kirjoitti:

mitä väliä sillä on että minkä operaattorin liittymä sulla on kuhan vaan kuuluu ja hinnat on ok, ei mulle ainakaan mitään väliä että lukeeko siinä puhelimessa saunalahti, sonera, dna yms..
ite vaihoin just saunalahti tekstari liittymän tele finlandin teleksiin, koska sen kk maksu oli halvempi.. ja selittäkää pliis mitä tarkotitte ku joku laiito et tf:n laskut on vähän mitä sattuu??!!??!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu